| D1995 a întrebat:

Ajutați-mă si pe mine. Dați-mi o dieta pe care a-ți încercat-o si știți ca funcționează ..pe durata scurta daca puteți (ca sa vad daca funcționează si la mine ) pt ca sunt disperata. Încerc sa slăbesc de ceva timp si nimic. Merg la sala. încerc sa mănânc cât mai sănătos

Răspuns Câştigător
| Larissa04 a răspuns:

Mie personal nu îmi plac dietele, dacă ai de dat jos câteva kg îți pot da niste sfaturi care sigur te vor ajuta.
Dimineața să bei o cana cu apa călduță si lămâie, pe parcursul zilei încearcă să bei câte 2l de apă, eu acum am ajuns la 3 l pe zi, cu cât mai multă cu atât mai binehappy
Apoi, ai zis că mergi la sala deci e bun, sâmbătă sau duminica, cred ca nu mergi la sala deci ai putea sa mergi la alergat sau să faci exerciții în casă.
Ce pot sa îți mai spun, dacă vrei să le dai REPEDE jos, urmează, după cum crezi tu, sfaturile de mai sus, și nu în ultimul rând să mănânci SANATOS, de exemplu poti să mănânci supe făcute din legume, fructe, sau de exemplu eu pe parcursul zilei îmi fac apa cu fructe si/sau legume si beau doar aia, asta un caz că vreau să slăbesc rapid. eu am spus din experienta mea personală, acuma tu știi ce e bine pentru tine si ce nu. Succes in continuare:*

3 răspunsuri:
| Larissa04 a răspuns:

DeboraOnofrei, de exemplu eu dimineața nu mananc, nu pot, dar ar fi bine să mănânci e masa cea mai importantă, așa că dacă poți mănâncă. Nu vei simți nevoia să mănânci cel puțin până la prânz, îți va da multă energie, la prânz și seara trebuie să mănânci cel mai puțin și după ora 5-6 să nu mai mănânci nimic. Ceea ce este important e să mănânci sănătos și să faci mișcare, dacă vrei îți sugerez aplicația 7 minute workout, sunt niste exerciții care dă, durează doar 7 minute dar sunt foarte intense si dure. Și în legătură cu apa, uite aici https://m.youtube.com/watch?v=6DN-Kulnm20 ajuta la detoxifierea organismului.

| D1995 explică:

Larissa04 cam la ce ore mananci? Si cum adică apa cu fructe si legume? Asta n-am înțeles-o, scuze