| AllDayAllNight a întrebat:

Ajutorsad Am nevoie de niste sfaturi ceva. Sunt mai timida,mai tacuta si ma enerveaza la culme:@cand sunt cu prieteni nu am nimic,tip,rad, glumesc.iar cand fac cunostinta cu mai mule persoane sunt retrasa nu zic nimic...toata ziua.straight face Niste sfaturi ceva.puppy dog eyes Funda:*

3 răspunsuri:
| Denis777 a răspuns:

Esti mai retrasa ca mine, e normal cand cunosti persoane noi sa te rusinezi, stai in jurul persoanelor cu care te simti bine si nu prea ai ce face daca esti timida(droguri si alcool ca sa prinzi tupeu dar nu iti recomand)stai pic dupa ce cunosti persoane noi spui ca esti retrasa si nu zici nimic adica decat cand esti cu ei nu si dupa? In timp daca vei sta mai mult in jurul persoanelor te vei obisnui si nu vei mai fi timida nici daca cunosti alte persoane.

| Armatistul82 a răspuns:

Paii. daca esti aia din poza poti sa vorbesti linistita a toti te vor admira frumoaso

| k1NNNdeR a răspuns:

Pai esti retrasa pentru ca nu cunosti acea persoana.
1.Ar trebui sa intri cu el/ea in vorba ca sa afli mai multe despre el.
2.In momentul in care ai vazut ca aveti ceva in comun vorbiti despre acel lucru si nu o sa mai fii asa retrasa. Funda:S