| stephy2301 a întrebat:

Ajutor! Nea dat la fizica o proplema pe care nu stiu s-o fac. Spune asa : Aflati masa unui ghetar ce pluteste pe apa daca portiunea ramasa in afara apei e de 2 m cubi densitatea apei de 1000N/m densitatea ghetii de 900 N/m iar acceleratia gravitationala de 10N/kg... Problema se face cu legea lui Arhimede. Funda pentru cel ce o face corect

1 răspuns:
| Karinakari99 a răspuns:

Aşa şi? Nu e tema noastră, ci a ta, plus că pe TPU temele sunt interzise.