| anonim_4396 a întrebat:

! Ajutor, va rog, please! CER PAREREA UNUI EXPERT! Cunosc o fata de anul trecut(clasa a9a), o prietena comuna mi-a spus ca ar vrea sa faca cunostinta cu mine, si ca ii par simpatic.Anul trecut nu i-am dat prea mare importanta, dar anul asta a inceput sa-mi placa, mult.Am sunat-o intr-o zi, fara un interes anume, am intrebat-o pe prietena asta noastra, ce reactie a avut, iar ea a raspuns ca fata asta care-mi place mie a ramas mirata. Mi se pare ca e total indiferenta, nu pot sa zic ca eu as fi fost altfel, dar asta deoarece n-am avut curajul sa-i vorbesc, efectiv imi e frica de ea. Ce as putea sa fac? Cum sa ma comport? Cum sa actionez? Sa-i spun pe mess, sa o sun, ce sa fac? Imi place mult de ea, cum sa imi dau seama daca sentimentul e reciproc, cum sa o cuceresc?

8 răspunsuri:
| St!L a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa-i spui ceea ce simti in fata, nu pe mess, nu la telefon.Invit-o undeva si acolo ve-ti lamuri totul.
Mult succes!

| dulshe a răspuns:

Prima data incearca ca vorbesti cu ea pe mess, incearca sa aveti mereu o conversatie, incepe sai faci complimente, incearca sa o faci sa isi dea seama ca o placi. Dupa puteti vorbi la telefon, folosind tot aceleasi metode, iar ultimul pas e sa vorbiti fata in fata, pentru ca o fata apreciaza mai mult faptul ca un baiat ii vorbeste fata in fata, nu pe mess sau la telefon.
pa'pa si mult succes.

| IQOnly a răspuns:

Exista multe metode! Un singur lucru iti spun...nu telefon, mess sau prin prieteni/prietene! Fetele se enerveaza cand aud asta de la alt cineva!

| crizantema a răspuns:

Pai...in orice caz trebuie sa o scoti in oras, asta daca accepta, daca nu o iei mai pe ocolite si intr-un final ii spui ca-ti place de ea, nu de alta dar sa stie... mai ales ca ai fost in trecut indiferent cu ea si sa nu creada ca o iei la misto.Restul lucrurilor vor veni de la sine, si apoi daca nu te vrea o sa-ti dai seama sau o sa-ti zica.Succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Invită fata la un suc, o plimbare ziua prin parc, oferă-i o floare la prima întâlnire, abordează subiecte vesele (exclus cele cu conotație sexuală), împărtășește-i momente comice din viața ta, vezi cum reacționează și dacă te mai vezi și a doua oară întreb-o dacă are pe cineva, nu de alta dar să nu ajungi să te bați te miri cu cine pentru ea (în caz contrar să merite efortul)!
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa vb cu pritena acea a ta si sa-i zici sa iesiti toti trei intr-un loc, apoi ea sa mearga la magazin sau altundeva sa va lase singuri. Atunci ai prilejul sa o intrebi de ce este asa de indiferenta cu tine, ce s-a intamplat? Apoi vezi ce iti va zice, si ii vei raspunde: mah pai eu te plac de ceva timp, dar daca am vazut ca esti indiferenta fata de mine.lalala vezi tu pe moment. in orice caz spune-i in fata.Pe mess nu poti fi asa de credul(nici la telefon, nici prin mesaje) multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar nu am...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dupa mine merge daca te comporti frumos cu ea dar trebuie sa ai curaj sa o antrebi ceva sau sa vorbesti cu ea atfel nai sanse