| anonim_4396 a întrebat:

Sall! As vrea sa va spun despre relatia mea in secret cu un batran. Eu sunt impreuna cu el de un an, mai am 3 zile si este ziua mea, implinesc 18 ani (3 iulie). El mi-a promis ca dupa ce voi implini 18 ani ma va duce cu el in Portugalia (prin august) iar dupa ce vom sta acolo un an, ne vom muta in Brazilia. Relatia mea a inceput astfel: o prietena de-a mea mi-a facut cunostinta cu el, iar el dupa o zi m-a sunat sa ma invite sa luam cina. Restaurantul in care m-a dus era unul select, cina a fost chiar placuta. El mi-a spus ca ii place foarte mult de mine si a mai zis ca mi-ar oferi tot ce vreau. Dupa o saptamana l-am sunat si i-am spus ca vsunt de acord in legatura cu relatia noastra, eu am fost de acord cu asta pentru ca parintii mei nu prea imi dau bani si nu ma rasfata (nici macar alocatia nu mi-au dat-o) si m-am gandit asa: As putea sa ma scot si eu cu niste banuti de pe mosul asta! (stiu ca nu am gandit bine) si abia acum realizez ce prostie am facut. Am facut-o cu el de vreo patru ori imi vine greata cand ma gandesc la ce am putut sa fac cu o persoana de 61 de ani! I-am mintit pe parintii mei in fiecare zi si acum nu mai am nici un prieten toti ma considera o curva crying Ma gandesc ca e mai bine sa plec cu el decat sa ramanb aici si sa fiu privita rau de toti, ma tem ca e prea tarziu pentru un nou inceput si plus ca daca sunt majora pot sa fac ce vreau fara acordul parintilor! Nici nu stiu ce sa mai fac, nu l-am iubit, nu-l iubesc si nici nu-l voi iubi vreodata pe bosorogul asta infect... stau cu el doar din interes si va rog nu ma judecati nu stiti prin cate am trecut. Sunt total confuza, voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Pentru ca eu nu mai stiu...

Pa! sa aveti o vacanta placuta in continuare

6 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Cam naspa, ce ai facut tu. Nu stiu ce ar trebui facut, avand in vedere ca esti cu el de foarte mult timp si ca nu mai ai prieteni care sa te sustina si sa te ajute sa scapi. Te cred, ca e nasol si cred ca vei scapa destul de greu de el. Daca nu stiu unde stai si te asiguri ca nu are cum sa afle, poti pur si simplu sa dispari. Mai intai dai un mesaj in care ii spui ca relatia nu mai poate continua din cauza...(si aici bagi si tu ceva cat se poate de credibil). Astepti un raspuns. Daca renunta e foarte bine dar va trebui sa iti schimbi radical look-ul. Daca nu, fugi. Fugi cat poti de departe de orasul in care esti. Daca ai rude in alt oras e excelent. Sau poti veni in Bucuresti (daca nu esti deja). Faci o facultate sau te apuci de munca acolo, ca gasesti repede loc de munca. Dar orice s-ar intampla recastiga-ti prietenii ca fara prieteni si familie esti un nimeni. Succes si sa nu mai faci niciodata prostii din astea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Haha ce face lacomia din om. pe scurt te ai prostituat

| RexCuParuCret a răspuns:

Prieteni trec. familia va trece si ea...
Ar trebui sa iti pui baza doar in Dumnezeu.
Ar trebui sa il intrebi pe Dumnezeu ce sa faci (desi cred ca de la inceput ti-a spus ce sa faci dar nu ai ascultat).
Ti-ai ucis costiinta cu sange rece.

| Foxglove13 a răspuns:

Te rog eu, du-te la un psiholog! Platesc eu sedinta!

| Foxglove13 a răspuns:

...si mai ziceam ca eu am nevoie de psiholog laughing

| aomine18 a răspuns:

Mail da-l la o parte pe dumnezeu asta ca nu-ti da mancare, cat despre poveste cred ca esti putin bolnava