| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Am 12 ani si 4 luni,ma cam doare de o luna burta si nu stiu de ce,mama spune ca poate imi vine menstruatie,nu mi-a venit pana acum niciodata, imi puteti spune de ce ma doare asa tare burta?

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Poi cum a zis si mama ta e timpul sa iti vina. Daca esti dezvoltata cat trebuie.

| Weedier a răspuns:

Bv draguta, eu am 12 ani si peste doua zile implinesc si 2 luni, si mi-a venit menstruatia de aproape un an big grin ma rog, depinde cat esti de dezvoltatakiss

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Nu e neaparat sa fii dezvoltata ca sa iti vina menstruatia. Nu exista o regula. Cunosc o fata care este slabuta si mica si nici nu are forma asa mari si totusi i-a venit.Dar totusi, sa revenim. Nu cred ca e neaparat asta cauza. Daca ar fi sa iti vina menstruatia te-ar dura cateva zile dar o luna e totusi prea mult. Plus ca menstruatia cand e sa vina are si alte semne, secretii vaginale, dureri de spate etc. Eu zic sa mergi la un doctor.:*

| Rennata a răspuns:

Mama ta are dreptate trebuie sa ti vina da trebuie sa ai grija de acum in colo sa fi mai atenta si sa fi incaltata mereu si cu mislocu sa ai grija ca cand iti vine menstruatia o sa te doara rau sub burta si o sa ti fie si rou ascult-o pe mama ta

| BiscuiteOreo a răspuns:

Daca esti dezvoltata, da. Vei deveni femeiebatting eyelashes