| kaTTsu a întrebat:

Am 120 de absente dupa spusele unui bun coleg, deoarece nici azi nu am binevoit sa merg...
Vreau si eu sa stiu daca are cineva niste scutiri medicale si sa imi explice cineva cu treaba biletului scris de parinti pentru motivarea absentelor, multumesc.

7 răspunsuri:
| AndaAndore a răspuns:

@Safir, si daca stiai ce sa faci de ce ai mai pus intrebarea?
Ca vad ca nu`ti convine ce sfat ti-a dat Christa. Si in legatura cu Bianca, la fel, ti-a dat si ea un sfat. Ai grija sa nu faci basici in palma de atata laba!winking
Si de la mine un sfat!

| AndaAndore a răspuns:

Auzi Safir?
ti-am dat doar un sfat [ ceea ce ti` a oferit ocazia sa ma injuri in privat ]
Si apropo. R e t a r d a t a si experta in l a b a e mata!winking

| Skittles19 a răspuns:

Thaomne 120 de absente? OMG! Daca nu sunt motivate la 10 absente se scade 1 punct la purtare. Du-te la scoala.

| Christa a răspuns:

Cu biletul acela iti poti motiva doar cateva absente, de pe o zi sau doua. Adica parintele ii scrie de ce nu ai fost la scoala in acea/acele zi/zile. Rezolvi mai usor cu o scutire medicala, dar si aia iti poate motiva doar cateva absente, nu 120. Fa mai multe pe parcurs, si poate scapi happy.

| Christa a răspuns:

E, nu stiu ce m'a facut sa ma uit din nou la intrebarea ta, dar in fine. Crezi ca e asa usor? Pe ce motiv ai tu scutirile? Ca doar n`ai fost racit 20 de zile la rand happy. Si se pot vedea zilele in care ai chiulit deoarece nu ai absente la toate orele. Si daca acum ai 120, crezi ca n'o sa mai faci dupa? Te'nseliwinking.

| kaTTsu explică:

@Christa cu vreo 6-7 scuturi si cu bilet si cu un cadou generos am 0 absente happy

@bianca mi-am dat o laba de 120 de ore happy

| bianca_6688 a răspuns:

Esti nebun?straight facedar ce ai facut in astea 120 de ore. absentehee heedu-te mah la scoala.rolling on the floor