| Oliv99 a întrebat:

Am 13 ani si deja incepe adolescenta. Mereu visez la baietii cu care nu pot fi si imi fac sperante aiurea. Vreau sa am un iubit, am inceput sa vreau chestia asta de la un timp ...ma simt singura.
Acum imi place de un tip de 17, dar va dati seama ce ar vrea ala de la mine, si nici macar nu ma cunoaste happy. Ce sfaturi imi dati?

12 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

La 13 ani eşti un copil, nu o adolescentă, adolescenţa începe de pe la 15-16 ani cu adevărat.
"...mă simt singură."-Serios? Ce îţi trebuie iubit la 13 ani? straight face Pune mâna pe carte, mai joacă-te cu păpuşile, uită-te la desene animate şi lasă prostiile pentru după 18 ani(atunci îţi faci iubit)! Rău de tot am ajuns. straight face

| Rayzzor a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa te uiti doar dupa baietii de o varsta cu tine sau cu un an mai mare. Cu 2 ani mai mari sunt mai greu de cucerit si doar daca te intelegi foarte bine cu ei si daca arati bine din punctul lor de vedere. Incearca sa nu te mai gandesti la acei baieti draguti cu care nu poti fii si sa ii vezi doar pe cei din jurul tau. Daca iti place cat de putin de un baiat de-o varsta cu tine, nu ezita, du-te la el si incearca sa vorbesti cu el. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nevoie de mai multe sfaturi, scrie-mi un mesaj big grin

| ShadowSKQ90 a răspuns:

Lasa golaneala, la 13 ar trebui sa iti vezi de papusile tale si de desenele animate

| Biggiesan a răspuns:

Ce fel de băieți își plac? Nu mai dori nimic de la nimeni și taman atunci vei întâlni o persoană potrivită. Vezi de lucrurile tale zilnice și prin coincidențe vei găsi pe cineva bun.

| Axys a răspuns:

Sal! nu-i nimic rau in asta cati plae de un baiat dar e cam de vreme zic eu happy ar trebuie sa-ti gasesti macar unul de seama ta happy macar de 13 sai, mai mare cu un an sau doi...

ca mai tarziu o sa regreti ca baieti stii tu ce vor tongue...tre sa te gandesti bine ceti doresti cai pacat!

| Axys a răspuns:

Bine faci cum crezi e viata ta pana la urama numai sa ai grija sa nu permiti mai multe. ca nu ai 18 ani inca! nu te lua dupa altele care seau inceputo de vreme alea vor regreta happy cu un baiata sa e ok tongue...asculta ceti zic! nu-ti vreau doamne fereste raul ca daca tie iti face sa zic ca fapt de vers vreun rau un baiat tu ai 13 ani sis a zic ca nua sta de 17 ani zic altul la vreo 18 19 ai grija

| TheAvenger a răspuns:

Iubit? De la 13 ani? Eu zic să te ții de școală, și lasă prosteala.

| LivingLouder a răspuns:

La 13 ani nu esti adolescenta, doar ai senzatia asta. Adolescenta incepe de pe la 15 ani in adevaratul sens al cuvantului.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

...deja va sta capu la prostii.Nici nu ma mir ca unele la 14-15 ani raman gravide.Stai ca ti-a trece.winking

| maddy673 a răspuns:

Eeh...o sa-ti treaca...crede-ma happy

| sweettkarina97 a răspuns:

Pai eu consider sa te uiti la baietii de varsta ta, e mult mai bine asa. Acel baiat e cam mare, dar ma rog faci cum vei, dar sa ai grija. BAFTA!

| Braaaaaaaaa a răspuns:

Pai mai joaca-te si tu cu papusile.