| Heinz12 a întrebat:

Am 14 ani.De un an îmi place de o fată de aceeași vârstă care era cu mine în clasă, dar m-am transferat la altă școală.Nu știu dacă fata aia mă place,deoarece pe mess abia răspunde iar la școală nu stătea mereu cu mine,mai mult o urmăream.Aș vrea să o invit să ieșim împreună, căci am sentimente adevărate și profunde pentru ea.Nu știu cum ar reacționa la așa ceva, dar doresc ceva bun:o întâlnire.Chiar nu știu cum să formulez ca să nu pară ciudat și să accepte să vină, deoarece nu am văzut-o de jumătate de an, din care 3 luni nu am avut acces la messenger.Vă rog să mă ajutați, deoarece ea e totul pentru mine.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu intreab-o daca vrea sa vna pe afara, nu mentiona cuvantul intalnire nimic, iar cand va intalniti asteapt-o cu-n trandafir s-o surprinzi. Nu te grabi sa-i zici c-o placi, desi isi cam va da seama din gestul tau, lasa totul sa vina de la sine.

| BlackRose03 a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu ea, cand vrea sa incheie discutia prelungeste-o schimband subiectul. Dupa mai multe conversatii pe mess propune-i sa va intalniti, dar nu-i spune ca e o intalnire, desi isi va da seama.Cand va intalniti fi cat mai zambitor si asculta tot ce iti spune, facand-o sa-si dea seama ca te intereseaza viata ei, arata-i sentimentele tale intr-un mod indirect si dupa mai multe intalniri spune-i ce simti, fara ezitari.