| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si imi trebuie niste bani. fara a apela la parinti,, si nu stiu cum sa ii fac. chestile cu ajuta pe cineva la munca nu functioneaza asa ca incerc sa gasesc niste siteuri pe care poti face bani dar nu gasesc asa ca sper sa ma ajute cineva... dau funda celui mai practic si realizabil raspuns...

1 răspuns:
| diana3171 a răspuns:

Siteurile "de facut bani" sunt toate pacaleli, la modu ca trebuie sa investesti bani mai intai si poate poate ai noroc sa mai si primesti inapoi (ca sa nu mai spunem ca trebuie sa fii major). Cel mai simplu ar fi sa iti oferi ajutorul in cadrul familiei (altor rude tinand cont ca nu vrei sa stie ai tai), de ex asta vara imi ajutam bunicii la gradina si primeam o recompensa destul de substantiala big grin. BTW, am 15 ani deci nu pot sa zic ca am cine stie ce exp. A si, daca pana in vara faci 15 ani, poti sa incerci sa te angajezi undeva doar pe timp de vara.