| MonixKiller a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata. Vreau sa întreb cum pot sa ma bag in discuție cu un băiat de care imi place. Nu vreau sa o fac prin intermediul telefonului sau a internetului. Vreau doar sa imi mărturisesc sentimentele fara sa para jenant pentru ca nu stiu ce sa fac in cazul in care ma respinge.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci se rezuma la ceva extrem de simplu si anume, deoarece presupun ca va cunoasteti suficient de bine sa-l intrebi pur si simplu, cat mai natural in mod direct si fara ezitare daca are sentimente de atractie fata de tine si de asemenea sa-l intrebi daca doreste/accepta sa incepeti o relatie in 2.In acel moment ii vei putea spune in mod direct ca-l placi si esti convinsa ca acceptand o relatie cu tine ar obtine exact ceea ce-si doreste de fapt, o prietena/amica/iubita adevarata De asemenea propune-i sa va intalniti in vederea unor plimbari cu scopul de a va cunoaste mai bine/indeaproape. In functie de raspunsul primit iti vei da seama fara echivoc care este situatia reala daca doreste o relatie permanenta de lunga durata sau doar un pic de "abureala" si gata. Deci indemnul este doar unul singur; actioneaza deoarece oricare va fi raspunsul tu vei fi cea in castig.Succes.

| ABCD122 a răspuns:

Pai mergi la el, cand e singur, ii spui cum te cheama, apoi ii spui ca il placi. Zambeste, da mâna cu el. Bafta!

| Trumpinator a răspuns:

Eu n-am reusit nici la 16 sad