| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani.
cum fac muschi la antebrat? am cat de cat(pentru ca am facut BOX) dar mai vreau.
gantere? exercitii?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu ganterele. Daca faci la bicepsi, misti din coate, pentru antebrat, faci miscarea de la incheietura miinii. E ca o regula, pentru grupa de muschi pe care vrei sa o lucrezi, miscarea trebuie sa porneasca de la incheietura imediat urmatoarehappy.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Pai daca iti faci un abonament la sala, sau chiar acasa, dar trebuie sa ai ceva imaginatie, si anume sa iti inventezi aparatele daca nu ai bani sa iti cumperi, iti faci un program zilnic in care faci exercitii, dar la 15 ani, ai grija sa nu tragi prea mult de"fiare" ca organismul tau inca se dezvolta, si te v-ei trezi ca esti cat dulapul pe la 20 de ani, iar la 40 ca iti atarna carnea de oase.in concluzie, un abonament la sala, iar un antrenor sa te indrume spre aparate, de exemplu se incepe cu bicicleta, indiferent de ce parte a corpului doresti, in cazul tau, antebratul, se incepe cu bicicleta timp de 10 minute la viteza crescatoare pentru a-ti acomoda? organismul.eu asa am facut, si am avut rezultate, si am, pozitive!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salve Roky.Se cauta un greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei o bila din cauciuc, sau burete dar mai tare, si o strangi in pumn de 100 de ori timp de o luna->la mine a avut efect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia un topor, du-te in padure, stai 5 ore si taie leme, fa asta 3 saptamani. succes