| MartinPope a întrebat:

Am 16 ani, sunt din Craiova si vreau sa devin pilot de curse de formula 1.
Ce cluburi de automobilism imi recomandati?
Am mai facut karting cand eram mic, dar a trebuit sa ma opresc din cauza scolii, dar acum in clasa 10 parca am gasit mai mult timp liber.
Funda!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la Școala lui Titi Aur.
Ordinea pentru a ajunge în Formula 1 este: karting, formule monomarcă, Formula 3, Formula 2, Formula 1. Dar, în toate aceste etape, trebuie sponsori. Plus mult talent.
E un vis frumos, dar imposibil în România.
Cumva, trebuie să ajungeți în Occident, unde aveți școli de karting care ajută, promovează elevii talentați.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În România se chinuie să construiască 1 km de autostrada, iar tu vrei pilot F1 pe care circuit, mă rog? Cele mai bune circuite se găsesc în Italia, Franța, Germania, Dubai. Și apropo, să știi că de vreo 3 ani pilotez mașini pe circuite ca Nürburgring, Silverstone, Circuitul Monza, Brands Hatch, Bugatti Circuit, Circuitul de la Le Mans ( 24 Heures), Indianapolis Motor Speedway, Marina Bay. Mi-am instalat Real Racing 3, iar după ultimul update a primit actualizare și pentru F1 cu mașini adevărate de F1. Experienta reala curse de mașini.