| Raluca011 a întrebat:

Am 17 ani si ceva. Credeti ca la varsta mea e normal sa ma machiez [ nu strident ci un machiaj simplu (fond de ten, rimel)] sau ar mai trebuii sa astept inca putin?

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Este foarte normal.sunt fete care se machiaza de la varsta de 12 ani.eu recomand asta:fetelor de la 14 ani va puteti machia.atunci,nu stiu,nu mai sunteti copilasi.
Raluca,da,este foarte normal(repet). deci, daca si parintii tai sunt de acord cu asta, machiaza-te linistita.

4 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Cred că ești la vârsta potrivită pentru a putea să te machiezi, unele fete se machiază de la vârsta de 13-14 ani deci stai liniștită.

O seară plăcută!

| LoveToHate a răspuns:

Cum sa nu e bine.Majoritatea fetelor de varsta asa se macheaza usor.
Eu ma machez putin fond de ten, rimel si creion, luci de buze.
Eu te sfatuiesc sa te machezi in caz ca nu ai facut-o pana acum. Exact cum ai zis si tu un machiaj simplu si la obiect.

| An0niiim a răspuns:

Sunt fete mult mai mici ca tine care se machiazawinking 13 14 ani

Deci cred ca e in regula s ate dai cu machiaj la varsta ta.mi s epare ceva normal.bine nu in exces.ai putea sa te dai cu un anumit rimel ca sa iti scoti ochii in evidentsa etcwinkingluciu de buze etc

Sper ca te-am ajutaat:* funda?puppy dog eyes

| DraguTzaElla a răspuns:

Eu cred ca e normal.Nu este nimic iesit din comun sa te machiezi.Cunosc o fata care se machiaza foarte des si de la o varsta frageda si acum au inceput sa i se vada venele pe fata.