| LoveMusic a întrebat:

Am 2 prietene foarte bune. Ce să fac? Am o prietenă care este mai supărăcioasă/încăpăţânată din fire.Am fost plecată cu cealaltă prietenă la ea acasă o zi.Eu nu i-am spus ei şi s-a supărat, nu am răspuns nici la telefon pentru că era descărcat. Când am vorbit cu ea, mi-a zis că nu mai are încredere în mine, însă ea, putea venea cu noi, ştia de asta, dar nu vroia la început să vină. Până la urmă eu nu sunt cea supărată, ci ea. Mă gândesc că oricum ea va avea de pierdut, ca întotdeauna. Dacă îşi cere iertare ce să fac? Ce să-i spun? Nu vreau s-o mint dar e enervant.Cum să-i spun că este prea insistentă şi prea încăpăţânată fără să se supere, eu sunt sinceră din fire şi ţin la ea. Vouă vi s-a întâmplat? Cum aţi procedat? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

I-aş spune că, e foarte egoistă! În(general)viaţă trebuie să ştii a te integra/socializa, a comunica şi a-ţi percepe semănul...altfel rişti să fii singur.happy

7 răspunsuri:
| LoveMusic explică:

Eu aş ierta-o pentru că ţin la ea, dar mi-e teamă că nu se va schimba. Ea e furioasă pe moment iar apoi îi trece şi-şi cere scuze.Genul de persoană care vorbeşte şi apoi gândeşte. big grin

| LoveMusic explică:

Tocmai asta e problema laughing
Deci.
Cele 2 sunt prietene foarte bune.
Noi 3 suntem cele mai bune prietene.
Dar.
Eu am fost plecata cu cealalta prietena.
Si ea s-a suparat pe amandoua! happy

| marrr a răspuns:

Ii poti spune ca e incapatanata.si o poti face intr-un mod mult mai frumos.incearca sa ii explici ca ea este una din prietenele tale cele mai bune si ai timp pentru toti.Incearca sa ii explici ca ai vrea sa vina si ea cu cealalta prietena a ta si cine stie. poate se imprietenesc si cele doua. E mai interesant sa fiti trei in loc de doualaughingAsa impartasiti mai multe secrete etc. si e chiar cool.bafta:*:*:*

| VladyCristian a răspuns:

RoSe are dreptate. Ar trebui insa sa o intelegi si tu. Tine mult la tine si nu doreste sa te imparta cu nimeni. Nu cred ca este vorba despre egoism. Eu daca as fi in locul tau, as incerca sa vorbesc serios cu ea, sa o inteleg si sa-i spun cat de mult conteaza pentru mine. Trebuie sa stii ca nu a facut-o din rea intentie. Depinde si de caracterul ei. Deci: spune-i ca tii mult la ea dar este un pic cam insistenta. E posibil sa se supere, dar, daca tine la tine - te va ierta pentru ceea ce ii vei reprosa happywinking Bafta!

| daniela8491 a răspuns:

As zice ca se iarta dar se nu uită si ca uneori ai nevoie sa faci unele lucruri fara ea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spun eu mereu si fac mereu asaca iti spun si tie secretul meu "Vorbeste din inima" eu las inima sa ma conduca si eu ma cert cu o prietena si ea se supara dar eu ii vorbesc din inima si ne impacam iti spun tie si intregi lumi "Vorbiti din inima" lasa inima sati conduca vorbele si sentimentele. O sa mearga daca nu sa numi spui pe numewinking