| Shinen a întrebat:

Am 2 prietene foarte bune. Una dintre ele a incercat sa ma desparta pe mine si cealalta. Eu tin la ea. Ce sa fac? Pe cea care a incercat sa ne desparta o cunosc de mai putina vreme. Si am auzit ca nu e prima data cand incearca sa desparta 2 prietene. Si in plus eu tin la ea ca prietena. Dar nu stiu daca sa o iert pentru ca a incercat sa ma desparta de cea mai buna prietena a mea. Incet-incet devenea si ea una dintre cele mai bune prietene ale mele. Acum. nu stiu ce sa mai cred despre ea. nu stiu daca sa mai am incredere in ea. Sa o iert?

Răspuns Câştigător
| Fallen Angel a răspuns:

Incearca sa ii explici celei care a incercat sa va desparta ca tu nu vrei sa te indepartezi de prietena ta orice ar face. Fii sigura ca nu iti strica relatia cu cealalta. Dar nu renunta nici la ea. Probabil a facut asta din gelozie. Multi incearca sa faca asta atunci cand cineva ofera mai mult altcuiva si nu lor. Probabil vroia toata atentia ta. Asta ar fi o explicatie. Impaca-o si zi ca nu vrei sa renunti la niciuna. Asa te calmezi si tu si le calmezi si pe ele. Multa bafta! Si da, eu zic sa o ierti, pentru ca dupa cum am zis, poate fi din gelozie. Si daca nu sti motivul pentru care a facut asta incearca sa il afli. Noroc.

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Iart-o dar nu ii uita comportamentul.Acest lucru te va face sa o privesti cu alti ochi.Pe parcurs, incearca sa devii mai distanta de ea, mai superficiala, da-i o lectie ca data viitoare sa pretuiasca mai mult o prietenie de orice natura.

| Marii a răspuns:

Ea a dat dovada de gelozie, ea te vrea doar pentru ca cea mai buna prietena si nu ar accepta si pe altcineva langa tine. Eu zic sa n-o ierti, acum faci ce vrei, e decizia ta. Dar daca o vei ierta, ramane-ti prietene, dar nu cele mai bune. happy

| kaya a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa reuseasca sa te desparta de prietena ta care o cunosti bine orice strambe ti-ar baga sa nu apleci urechea, daca a facut asa inseamna ca este invidioasa pe voi 2, este invidioasa ca ea nu are o prietena asa buna, e bine sa o ierti dar sa fii foarte atenta cu ea, poate ca va mai incerca sa va desparta dar nu trebuie sa o lasi daca tii la prietenie.Inca un lucru prieteni adevarati care nu te tradeaza nu se gasesc la toate colturile.Succes

| BlugiStramti a răspuns:

Vb cu ea

| andreeadeeathebest a răspuns:

Da. oamenii se pot schimba pe parcursul vietii la fel ca iubirea dintre ei ( in cazul tau prietenia) nu trebuie sa te superi. atata timp cat exista stabilitate in relatia voastra bff. nu trebuie sa te necajesti

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar cred ca toata lumea are nevoie de a doua sansa.