| anonim_4396 a întrebat:

Am acceptat sa fiu cu fostul prieten al unei colege de-a mele si cand i-am spus colegei, prima oara nu a zis nimic, dar dupa aia si-a intors spatele si mi-a trimis biletele in ora ca o sa imi dea ignore pe mess, si ca nu va mai vb cu mine niciodata...ca nu ma credea ashea. Ce sa fac? Cum credeti ca e mai bine?

9 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Pai daca ea ti-a zis asa ceva inseamna ca totusi,ea pe tine nu te credea doar ''o colega'' ci o prietena,in care credea ca esti cu totul diferit,insa tu nu ai vazut asta sau nu tia pasat,iar acum poti vedea asta deoarece ai ranito prin faptul ca tu ai acceptat sa fi cu fostul ei,iar asta pe ea o face sa sufere, deoarece poate inca ea mai are sentimente pentru el. Ceea ce poti face este sa incerci sa vorbesti cu ea si sa ii spui si sa o intrebi daca ea inca mai are sentimente pentru el, si ca iti pare rau ca ai facut asta deoarece nu stiai ca va fi asa.Acuma tu daca vei fi cu fostul ei,si iti place de el,asta e fii in continuare,dar daca era fostul unei prietene bune eu nas continua sa fiu,insa daca tu zici ca iti este doar o colega,nu conteaza asa de mult, ii va trece cu timpu si se va impaca cu ideea ca esti tu cu el, acum,

| Piiink a răspuns:

Nu va certatii din cauzaa unuii baiatwinking daca tu il iubestyii fi cu elwinking daca nu no fa pe ea sa sufereewinking bafta :X funda puppy dog eyes?

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Parerea mea este ca nu a fost foarte frumos ce ai facut. te inteleg intr-un fel "doar e fostul ei" dar nu este placut cand iti vezi fostul cu alta fata.eu zic sa te gandesti care dintre ei este mai important pentru tine, colega ta sau baiatul acela. dar tine cont de un lucru, cu baiatul acela cine stie cat vei mai fi, ca doar asa sunt baietii, azi te plac maine ba. dar colega ta iti va ramane colega toata viata... si eu zic ca ea este mai importanta decat acel baiat. acum poate trebuie sa vb cu ea si sa ii explici ca il placi si ca ai vrea sa va dati o sansa, doar ei nu mai erau impreuna cand ai inceput tu sa il placi. succes:*

| FlashXLight a răspuns:

Hey. Daca ti-ar fi fost prithena cu adevarat te`ar fi acceptat asa, dar ea crede ca ea s`au despartit pentru ca el era prosth (de``astea) si ca daca ea il considera un idioth (sau km il crede ea) si tu ar trebui sa faxci la fel pentru ca sunteti prietene ( laughing ) abureala
Hai nu o asculta si nu o lua prea in serios laughing o sa ii treaca, dar daca nu vrea zi si tu ca daca ti-ar fi fost o adev. pr. (...)
Asha... Final... Funda`?

| Kyky a răspuns:

La cine tii mai mult: la colega ta sau la tipul acela? Cred ca asta te va ajuta sa gasesti solutia potrivita.
De asemenea, o discutie intre 4 ochi cu acea colega poate va rezolva acest incident, discutie in care ii poti spune cum vezi tu lucrurile si astfel poate reusesti sa o faci sa accepte relatia ta cu el si sa-i pastrezi pe amandoi ca prieteni.
Succes! (PS. Daca acea colega iti e prietena buna, sfatul meu este sa nu lasi un baiat sa intervina in prietenia voastra. Esti tanara, relatiile amoroase intampina finalul destul de repede, iar tu... o pierzi si pe ea)

| Etelca a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ea.Sa vezi ce o deranjeaza.Eu cred ca ea inca il mai iubeste, dar in loc sa-i spuna lui asta se hotaraste sa arunce pe tine toata vina si sa nu-ti mai vorbeasca. Vorbeste cu prietenul tau si incercati sa gasiti o cale pentru ca toata lumea sa fie fericita.

| Bondgirl_7645 a răspuns:

Nu e cea mai placuta veste sa afli ca o colega de-a ta este cu fostul tau, dar daca suntem realisti, baiatul acela isi facea in cele din urma o prietena, putea fi prietena ei cea mai buna, vecina sau sora, dar el te-a ales pe tine. Nu dispera, faze din astea se intampla mai mereu si, stiu ca sunt si eu fata, dar ar trebui sa ne dam seama ca fostul chiar nu ne mai apartiine si are si el o viata. Din cate am citit, fata e pentru tine doar o colega, asa ca traieste clipele frumoasa alaturi de iubitul tau si lasa-ti colega sa isi smulga parul din cap de invidie, IL MERITI! Succes si fericire alaturi de persoana draga tiewinking

| DreamyLife a răspuns:

pai. poate colega ta inca mai are sentimente pentru acel baiat, si este foarte posibil sa fie orgolioasa. si din orgoliu sa nu mai arate ce simte pentru acel baiat, daca e o colega adevarata, o sa se impace cu ideea, e normal sa sufere acum, iar tu daca consideri ca prietenia cu acea colega e mai importanta, ai renunta la acel baiat... depinde si de sentimentele tale, e alegerea ta ce e mai important.
Sper ca` te-am ajutat
fundita`?batting eyelashes

| Lara33 a răspuns:

Pai daca tsi la ea da-i zona la baiatoh go on pentru ca asa am patsit si eu cu prt mea fake si am facut ca prietena ta numai ca am primit`o in fata si eu i-am zis pe loc ce simt etcchatterbox si pe ea a durut`o in curoh go on si na renuntsa la baiat daca tsi la ea daca il place e aiurea sa primesti replica asta de la cea mai buna prt:* Bafta:* funda:-s?love struck