| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit de la un prieten ca daca faci jogging vei avea pe viitor probleme cu inima. E adevarat? Eu am crezut ca e sanatos sa faci jogging. El zice ca alergatul este mult mai potrivit. Ce credeti? (mentionez ca vara asta as vrea sa alerg sau sa fac jogging zilnic)

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sportul este bun, fie el de performanță sau de amatori cu condiția ca starea ta sănătate să fie bună.
Înainte de a te apuca să faci jogging sau orice altă formă de mișcare fizică, consultă medicul școlii sau cel de familie pentru a te asigura că ești aptă pentru asta. Asta recomand la toți/toate care vor practica sport.
Pa, pa.

| unione a răspuns:

Nu mai asculta ce zic toti...

| DrunkShepp a răspuns:

Nu patesti nimic eu le fac pe amandoua si am fost in echipa de maraton si sunt perfect sanatoasa(mai si fumez de altfel). deci fa jogging cat vrei!

| Jadis a răspuns:

Mie mi-a zis ca asa scrie peste tot pe net si ia mai zis si un doctor...Acuma vreau sa ma lamuresc