| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit mai multe persoane spunand ca frumusetea vine din interior. Intrebarea mea este ce faci atunci cand absolut, dar absolut nimic din aspectul tau exterior nu exprima cine stii ca esti cu adevarat si nici chiar tu nu te accepti? Ce faci atunci cand nimeni nu te poate vedea asa cum esti, iar cuvintele nu sunt nici pe departe suficiente sa exprime ceva din tine?

4 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Doamne, fata! Prin ceea ce ai scris u mai sus, parca ma regasesc pe mine :)

Asa eram si eu, in fiecare diminetaza ma uitam in oglinda si strigam:

"-MAAAAAAMIIIIIIII, SUNT URATAAAAAAAAA!:((:((:(("

Da-n fineh! Chestii din astea au trecut! Cand am vazut ca altii sunt mai distrusi ca mine, si tot au succes!

Si ayunci ce mi-am zis eu : "pai daca cutare si cutare arata IN HALUL ALA si totusi are, e de ce sa nu? Doar si eu mis fata nuh? Ce are cutare si eu nu! "

Atunci am realizat ceva ff important!
"Nu exista fata urata, ci doar NEINGIJITA"

Si de atunci am inceput sa ma ingrijesc :)
Imi faceam parul (CALUMEA! Nu cum dadea dumnezeu ca-n nainte!) Foloseam fixativul! E cel mai bun! Poti folosi "Taft" de la Schwarzkopf Ultra Hair Lacqer, Ultra Strong 4! Este exceptional! Iti face o freza super! Iti fixeaza parul, nu ti-l lipeste si il mai si parfumeaza! :x Pe langa faptul ca are vitamine pentru par, il protejeaza impotriva hidratarii, etc :)

Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! (Si eu am fost una ca tine!)

Bun, acum dupa ce ne-am ocupat de par, care arata minunat :)
Trebuie sa ne ocupam de haine :)
Vesnicii blugi cu adidasi NU merg!
Esti fata, trebuie sa fii feminina!
Poarta si rochii (cu colanti, deoarece e cam frig), sau blugi (da nu din aia uratzi albasrtii) combinati cu o pereche de cizme cu toc, etc

Ok! Tinuta feminina, par superb! Ce o mai ramas?
Machiajul, desigur! :) Ei bine baietzilor nu le plac fetele Boite :))
Dar se pune mare accent pe buze. Deci buzele nici o data sa nu fie crapate! Poti folosi un lip balm (care eventual si coloreaza) si vor arata superb! Sau un luciu de buze, sau daca ai buzele cam decolorate, foloseste un lipstick (ruj);) :-*
Cat despre ochi, un pic de rimel nu strica niciodata! :)

Ultimul pas : Unghiile!
Intodeauna sa ai unghiile ingrijite! Conteaza mult! :)

Cam atat. Apoi nu se poate daca ai o freza perfecta, tinuta adecvata, un machiaj discret dar frumos, feminin, unghii ingrijite, sa nu fii remarcata! Ori cat ai fii de urata! :)

(Bine acum faza cu parul, mai intai trebuie sa-ti gasesti Tu u freza care sa-ti vina bine :) Dupa aceea aplici fixativul. Nu dai acolo doar asa sa fie! Ok? :)

Si a mai ramas o chestie, faza cu cosurile :)
Le poti combate si pe acelea! Cu fond de ten! Dar nu se merita! Ca dupa, s-ar putea sa faci riduri! :))
In schimb poti comanda BETTER SUEDEZ care te scapa automat de cosuri! E natural, facut NUMAI din plante. Eu numai din acela folosesc, si nu am absolut nici un cos. :)

Iata cum arata:
http://www.darulnaturii.ro/......_755_1.jpg

Nu uita! Fi feminina! Frumusetzea inseamna feminitate, ingrijire! :)

acum mai poti adauga la lista :
cum ar fi niste accesorii :)
niste parfum

Si e PERFECT!

Sper ca te-am ajutat :)
Succes!;)

:-*:-*:-*
(*)(*)(*)(*)

| NewSummer2013 a răspuns:

rolling on the floor

Las' ca-i bun!hee hee
Eu am incercat sa te ajut, deoarece a fost mai des pusa intrebarea astah si majoritatea userilor care o puneau erau fete happy

Dar daca esti baiat, asta e!
Sper sa gaseti raspunsul cel bun in cele din urma happy
winking wave

| haiZI a răspuns:

Probabil acele persoane au complexe legate de aspectul lor fizic, sau au facut referire la faptul, ca spectul fizic nu e cel care te defineste.Nu alegem noi cum sa aratam ci mai degraba acest aspect despinde de gene, random, sau factoii de mediu, dar ce fel de oamenii suntem depinde doar de noi. Ce vreau sa spun e ca am intalnit multe persoane(mai mult fete) care erau dragute dar nu prea aveau incredere in ele.Dealtfel fete/femei care nu aveau un fizic atractic dar compensau prin inteligenta, increderea si maturitatea de care dadeau dovada.Sincer m-i s-a intamplat de cateva ori sa fiu intimidat de o astfel de femeie(printr-o privire, gest, conversatie). Deci depinde doar de tine ce fel de persoana esti si intotdeaua poti sa schimbi ceva daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru Douamiiunsprezece : chiar apreciez tot ce ai scris, dar totusi nu sunt fata...