| andreea_9137 a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat timp de un an, dar ne-am mai certat, dar mai mult de 2 saptamani nu stateam despartiti.Sunt cam 3 luni de cand nu ne-am mai impacat, dar uneori simt nevoia sa il mai am aproape.Cu el m-am imprietenit cu ajutorul a doi prieteni, un baiat si o fata, asta nu e prea important, dar dupa ce m-am despartit,, definitiv,, de acel baiat, baiatul care mi-a facut cunostinta cu fostul prieten a spus ca m-am mai maturizat si ca i-ar place sa ne cunoastem mult mai bine, eu nu am putut sa il refuz deoarece esti prea dragut si de mult visam la el. Dupa ce am mai vorbit cu el, am aflat chiar de la el ca vorbea cu mine doar pentru ca vroia o relatie sexuala.Pana a afla asta m-am intalnit cu el, dar nu a adus vorba de asa ceva.Cand i-am spus ca nu vreau sa ne mai vedem, deoarece el avea prietena, iar eu nu eram dispusa sa-mi incep viata sexula si nici nu vroiam sa ma bag in relatia lui, el mi-a spus ca si-a schimbat gandurile si ca daca era sa vrea doar sex, facea asta de mult, dar nu a facut-o.Aici ii dau dreptate deoarece sunt cam 2 luni de cand tot ne,, vedem,, dar acum parca as vrea putin sa-mi incep viata sexuala, dar ma gandesc, ca nu-i atat de bine sa fac asta la 13 ani, si nici nu sunt sigura de gandurile lui si ca nu are prietena.Va rog dati-mi un sfat si, stiu ca primul sfat ar fi s-o las balta, dar eu tin mult la el si nu as vrea sa intrerupem legatura. Va rog frumos ajutati-ma cu un gand"

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Dragostea e un sentiment complex si dificil de,, manevrat"...raspunsul se afla doar in inima ta...happy

soothe
| soothe a răspuns:

Fcai cum crezi, noi n-avem cum sa te oprim de la nimic. Cred ca iti cobori pretul prea mult si pana la urma baiatul ala stie ce vrea (si tu stii, dar te dai dupa deget - daca vrea numai asta oricum ai sa-l pierzi, dar tu nu ai sa mai fii la fel, si la 13 ani depresiile legate de chestiuni din acestea nu sunt bune de loc)