| ComatoseWine a întrebat:

Am avut o revelatie! De cand eram mic parintii si provesorii ziceau ca sunt un copil ce are un viitor promitator.Ca imi voi putea alege orice meserie fara sa-mi fie greu. Dar m-am pierdut acum. Mi-am dat seama ca viata nu inseamna invatat si munca.si ce obtin? un serviciu la care lucrez in draci pentru a avea niste bani pe care nu am cand sa ii folosesc. O pierdere de timp.Ma simt am facut cea mai proasta alegere! Am incercat sa urc o scara fara sfarsit pentru niste idealuri pe care nu mi le doresc, insa nu pot cobori si nu mai vreau sa mai urc.Am impresia ca ma autoizolez.sincer nu stiu de ce scriu asta pentru ca nu am ce sa va intreb! Poate doar una. Voi ce idealuri aveti? Ce va motiveaza sa traiti? Are rost sa lupti cand nu ai garantia ca traiesti pentru a te bucura? Eu vreau o viata in care sa scriu.Sau sa fac filme:X:X:X. Aveti ipresia ca ma autocontrazic.nu? Vreau sa fac filme fara sa primesc bani, fara actori banali, fara sa ma gandesc la faima, bani.premii,dar asa intrii intr-un joc din care nu mai iesi.Tot ce mi-a mai ramas e sa ma apuc de scris!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elle1470 a răspuns:

Eu vreau sa fac in viata ceva ce ma pasioneaza... Adica. dintr-un hobby sa fac o meserie si sa imi placa asta. Sa nu trec prin viata fara "sa-mi dau seama". Vreau sa ma bucur de ea.

Si eu scriu tot felul de poezioare, sau ce imi vine in minte pe moment, dar nu pot sa spun ca am inspiratie mereu si uneori singurul meu mod de a-mi exprima sentimentele e prin versuri... Mult succes! ^^

| SandraMikyZu a răspuns:

Ideal? pai: sa fiu un animelaughing
motivul de a trai este idealul si animeurile..si dorinta de a le arata tuturor ca pot face imposibilul indeplinindu-mi idealul
Si a 3-a intrebare..pai daca lupti pntru un ideal de care esti sigul te vei bucura daca nu mai bine nu lupti decat atunci cand vei fi sigur
Si nu, nu te auto contrazici, atata timp cat faci ce iti place nu este ca si cum ai munci. e ca si cum ai fi platiti sa itit practici hobbyul

bafta