| cry21999 a întrebat:

Am avut un vis acum doua seri ca ajung in iad si ma tortureaza diavolul.De obicei cand ma lovesc sau cad in vise ma trezesc dar acum nimic.Inainte de a ma trezi diavolul a spus ca aici imi e locul si ca aici voi ajunge si am retinut toate torturile. Ce sa fac deoarece nu cred ca a fost doar un vis ca de cand am visat viata mea s-a inrautatit.Ma cert cu toata lumea, ma bat etc.Plz helpcryingcrying!

Răspuns Câştigător
| Nixu a răspuns:

In primul rand nu te panica si nu te mai gandi la visul ala, pentru ca de asta ti se intampla numei lucruri rele. E doar un vis si chiar daca ar fi mai mult nu trebuie sa te descurajezi... tine minte cu cat ai mai putina incredere cu atat o sa ai mai multe vise de genul asta.
Cum am spus nu te mai gandi la visul ala si o sa vezi ca totul o sa fie bine... si poate mai treci si tu pe la biserica cu ocazia asta:]]. Bye bye!:*

2 răspunsuri:
| Jane a răspuns:

Buna! Stii de ce ti se intampla lucruri rele de cand ai avut visul acela? Pentru ca te-ai autosugestionat in felul asta. Daca tu chiar crezi ca ceva rau o sa ti se intample din cauza unui vis, atunci exact asta va fi. Si eu am avut o gramada de vise urate, insa am incercat sa nu ma mai gandesc la ele si nu m-au afectat in niciun fel. Uita de vis, pentru ca nu inseamna nimic, incearca sa iesi mai mult, sa te porti frumos cu cei din jur si spune-ti intruna ca "totul va fi bine". Ai sa vezi ca pe urma nu o sa mai ai vise din astea. Totul are legatura cu mintea ta, nu cu altceva. Sper ca te-am ajutat!

| PassionPourChocolat a răspuns:

Cred ca acel vis o fi fost vreo avertizare. Incearca sa te porti mai frumos cu oameni, sa-i ajuti, chestii din astea. Eu o data am visat ca imi omora cineva parintii crying Bafta.