| estelle03 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe net.am vb mult timp, ne.am intalnit dupa ceva vreme ne.am sarutat bla bla, dupa aia tot asa ne.am imi vazut de cateva ori si l.am intrebat ce se intampla intre noi si ce vrea pana la urma mi-a zis ca ii place de mine, ca tine la mine dar nu vrea mai mult decat amici ca nu vrea sa ma faca sa sufar.straight face eu nu-l inteleg si ma cauta nu poate sta fara mine mesaje, ma suna etc eu nu vreau sa fim amici vreau mai mult, nu-l pot privi ca pe un prieten el mi-a zis cica sa ne mai intalnim, ne mai sarutam blabla dar eu i-am zis ca decat sa fim prieteni mai bine nu mai vb deloc straight face ca nah vreau mai mult de atat.si a zis bine cum vrei tu nu mai vb si iar ma suna si mesaje si zicea ca ii dor de mine si ca vrea sa ma vada.Cum sa il fac sa inteleaga ca vreau mai mult desi i-am spus asta dar nu stiu cum face si schimba subiectu. El nu vrea sa sufar, si mai bine vrea sa fim amici ca mai sta doar o luna in tara si pleaca si nu vine decat peste un an. Oare din cauza asta? A da si inca ceva cateodata is foarte seaca cu el, nu stiu din ce cauza, eu nu-s genul ala.Cineva pe aici sa ma faca sa inteleg si pe mine, Va rog frumos happy? `Multam persoanelor care se obosesc sa imi citeasca romanul happy kiss`!

Răspuns Câştigător
| Roessess a răspuns:

Pai daca zici ca pleaca este posibil sa fie si din cauza asta. Dar poate e constient ca nu poate sta prea mult cu o fata sau sa se chinue sa simta ceva prea puternic pentru candva. Nu stiu este posibil sa ii fie teama ca daca veti fi mai mult decat amici veti rupe dupa aia si prietenia.si probabil nu vrea asta. E posibil si sa se gandesca la tine avand in vedere ca pleaca el nu o sa reziste un an fara sa gaseasca pe cinea. Hai sa fim seiosi asa sunt majoritatea baietiilor ca daca zic toti dupa aia imi sar baietii de pe TPU in caplaughing Incearca sa vorbesti deschis cu el si sa nu faci vreo prostie sa ti in tine ceea ce te macina. Intreaba-l motivul adevarat incercati sa aveti o conversatie cat se poate de sincera si serioasa. Succeswinking:*

7 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Nu stiu, poate tine la tine, si intr-adevar, o relatie la distana n u prea merge... asa ca poate chair nu vrea sa te faca sa suferi, is apropo, ai zis ca te-ai cunoscut pe net cu el, nu vreau sa zic ca el ar fi asa, dar totusi, n ue foarte sigur sa te intalnesti cu cineva pe care ai cunoscut pe net, persoanele acela pot pretinde ca sunt cinestie ce + ca tu nu le stii trecutul si probabil ca nu ii stii cu adevarat, ai grija, fi precauta. sper sa rezolvi problema cu prietenul tau!

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Paii sigur ell vrea sa fiti amici deoarece pleaca si o realatie la distanta nu merge. Cred ca el sia propus sa nu te faca sa suferi ca pleaca din tara. funda?

| briquette a răspuns:

Ce sa zic. si eu am avut un prieten la care am tinut foarte mult insa nu sta in Romania. vine aici doar vara si doar atunci am avut ocazia sa fiu cu el deoarece cand pleca noi ne desparteam el zicand "nu vreau sa suferi, adica nu o sa rezist atata timp fara cineva langa mine si nu vreau sa te insel". parerea mea este ca nu vrea o relatie tocmai din cauza plecarii lui cum a spus si Roessess nu cred c-ar rezista atata timp singur

| MiHaI a răspuns:

Pai poate ca o relatie la distanta nu ar tine mult siar gasi si el pe cineva doar e baiat si nu vrea sa te indragostesti de el apoi sa se desparta de tine

| Bia1Trice a răspuns:

Hello big grin... Pai (ohhhh Ankys nu sti ce asemanatoare e povestea ta cu a mea. bine a mea a trecut happy. Sincer mi-au dat lacrimile el vrea doar binele tau stie ca daca te atasezi de el si vrei mai mult dupa ce v-a pleca vei suferi. Cred ca asta e singura problema. Daca ti la el ai o simpatie anume si stii ca nu te va afecta... spune-i ce te apasa.

| alexa6808 a răspuns:

Minte ca nu vrea sa te faca sa suferi, are p altcineva cred eu.

| bia_1747 a răspuns:

Na nu stiu. dar si la mine s-a intamplat ceva de genu numai ca eu am fost cea care a plkt si eu tot asa faceam in ultima luna nu prea il bagam in seama incercam sa il mai indepartez cat de cat de mine ca sa nu fie o desp chiar dureroasa si poate asta vrea si el sa nu suferi te protejeaza intr-un fel rolling eyes... Cel mai bine ar fi ori sa fiti mai mult ca amici ori nu mai vorbiti straight face mai mult va amagiti in stilu asta.
Dupa mine daca vezi ca el nu vrea ceva mai mult de atat ar trebui sa incerci sa il uiti in plus daca u o sa tii la el mai mult ce o sa faci cat o sa fie el plecat? raised eyebrows si un an daca era mai putin da se merita intr-un fel... Tu ia si vb cu el si vezi ce intentii are adev lui intenti daca nu pa pa baieti pe lumea asta mai sunt... nu o fi el primul si nici ultimu`winking
Ai grija ce decizie iei si sa fie cea bunawinking
Bafta!
>big grin