| Elisss a întrebat:

Am de facut la Psihologie un eseu despre memorie cu titlul "Ce am fi noi fara memorie"? imi puteti va rog da niste materiale dupa care sa ma inspir sau niste ideei?
As dori daca daca se poate sa nu imi spuneti ai google pentru ca eu chiar asa vrea niste materiale interesante din carti sau anumite idei de la care sa plec nu tot felul de referate de pe net sau etc.

1 răspuns:
| AnaMaria2719 a răspuns:

Poti pornii de la niste citate:Memoria isi aminteste chiar si de uitare (Octavian Paler). Memoria este jurnalul pe care noi toti il ducem peste tot cu noi(Oscar Wilde). Memoria este trezorierul si gardianul tuturor lucrurilor.(Cicero)
Eu zic ca acestea sunt bune repere si puncte de plecare poti dezvolta multe lucruri pornind de la aceste citate. Daca acestea nu iti sunt de folos poate mai gasesc si alt mod in a te ajuta.Nu ezita sa-mi ceri din nou ajutorulbig grin