| croissant a întrebat:

Am de facut un portofoliu despre care trebuie sa vorbesc despre o personalitate indragita dar nu stiu despre cine plizz ajutati-ma

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

Poti sa faci despre Miley Cyrus love struck

Titlu: Viata lui Miley Cyrus

Miley Ray Cyrus (numele de botez Destiny Hope Cyrus, nascuta pe 23 Noiembrie 1992) este o cantareata, actrita si autoare nominalizata la GLobul de Aur si Critic’s Choice Award. Miley Cyrus este de asemenea cunoscuta ca interpreta Miley Stewart/Hannah Montana in celebrul serial Hannah Montana difuzat de Disney Channel.

Dupa succesul serialului, in octombrie 2006, a lansat un CD in care a interpretat opt piese din show. Cariera solo a lui Milez Czrus a inceput cu albumul sau de debut "Meet Miley Cyrus", lansat pe 23 iunie 2007. Al doilea album al ei, "Breakout", a fost lansat pe 22 iulie 2008. "Breakout" este primul album al lui Miley Cyrus in care nu este implicata franciza Hannah Montana. Ambele albume Miley Cyrus au debutat ca #1 in clasamentul Billboard 200. In 2008, ea a lansat filmul special Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert.

De asemenea, Miley Cyrus a jucat in filmul Bolt (2008), si a inregistrat piesa "I Thought I Lost You" pentru care a si fost nominalizata pentru Globul de Aur. In 2008, Cyrus a fost desemnata de revista Time in Top 100 cei mai Influenti Oameni din Lume. Revista Forbes a plasat-o pe locul 35 in topul celebritatilor ("The Celebrity 100″) cu castiguri de peste 25 milioane de dolari in 2008.