| Chowder a întrebat:

Am gasit o poza pentru machiajul ochilor
http://www.newgirl.ro/machiaj-pentru-ochii-caprui-video/
problema este ca nu prea imi dau seama cum sa il realizez
ma ajta cineva va rog?:D
funda :*

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Pai si eu am ochii caprui!

Pentru a realiza acest tip de machiaj ai nevoie de : Un fond de ten...

Pentru ochi trebuie sa optezi pentru: Un creion dermatograf, un fard de pleaope neagru, dar sa nu aiba sclipici sau alte chestii care stralucesc!

Inainte de a te da cu acest fard pe pleapa si dedesubtul ochiului, trebuie sa trasezi o linie cu tus negru pentru o privire mai seducatoare, apoi intinzi fardul de pleaope spre coada ochiului, trebuie sa ai grija sa iti cumperi un fard de pleaope care sa nu curga pe obraz, sa fie fix!

Uite inca un tip de machiaj http://www.womenxone.com/files/2009/08/Smoky-Eyes-Makeup-3.jpg

1 răspuns:
| madalicious a răspuns:

Are mai jos de poza tutorialul. Te uiti la el, cumperi ce-ti trebuie pentru machiat, culorile machiajului, si urmezi intocmai pasii din video, de sub poza. Este simlu, daca iti spui ca poti s-o faci!

Bafta multa!