| Ea a întrebat:

Am incarcat tusul negru de la imprimanta(canon mp160) cu seringa si nu mai scrie, iar eu am nevoie de imprimanta astazi pana la ora 12:30. Ma poate ajuta cineva? sad Mentionez ca nu este prima data cand il incarc, si nici prima data cad nu mai vrea sa mearga, dar fratele meu nu este acasa si nu are cine sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| valsulnorilor a răspuns:

Cartusul de Cannon are orificiul de incarcare si cel de ink jet cu care srie..scoate capacul de la orificiul de incarcare si sufla puternic pana iese un pic de cerneala pr5in ink jet apoi va scrie.Am avut si eu Cannon si incarcam singur si pe negru si pe color.Cand nu o folosesti un timp se usuca si nu mai scrie.

5 răspunsuri:
| Zoombe3 a răspuns:

Paote nu ai introdus cartusul bine, mai baga-l odata, sau incearca sa reinstalezi imprimanta, sau poate fi din cauza faptului ca nu ai folosito mai mult timp.
Faptul ca nu este prima data cand face asa ma face sa ma gandesc ca ar putea avea ceva in ea, am avut si eu probleme de genul si cand am dus-o la reparat mi-au gasit aia un pufulete in interior, si au zis ca e buna de aruncat la gunoi. sad sper sa o rezolvi, sa nu fi nevoita sa o arunci.

| FearNoEvil a răspuns:

Fa un Cleaning si daca nu merge un Deep Cleaning.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa termnat tusul color nu mai merge nici asa alb negru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Namn ce zice mie nu imi merge imi apare 5-e intruna si nici, macar nu iese foaia macar goala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nou imprimanta are un cip care nu recunoate decat cartusele cumparate nu cele incarcate acasa sad din pacate