| Alexxe a întrebat:

Am intrat clasa a IX-a... vreau si eu cateva sfaturi pentru liceu. cum sa ma comport, cu colegii de clasa.cu ceilalti de la celelalte clase, cum sa ma fac placut?

Răspuns Câştigător
| cristina a răspuns:

Buna
pai in primul rand baga-te in seama cu toti
saluta-i comporta-te frumos intreaba-i de unde sunt de la ce scoala vin
si chestii de genu
si apropo la invatatura
asculta la mine aici un sfat bun
prima luna de scoala sa pui mana sa tragi sa inveti cat poti tu de mult
sti cat de mult conteaza pentru profesori prima luna
atunci vad ei elevii cum sunt...
si daca mai apoi o sa te prinda cu lectia neinvatata sau ceva de genu o sa treaca cu vederea pentru ca stie ca esti un elev bun
chiar poate nu ai invatat tu mult in generala nu stiu despre tine cum esti dar pune mana si invata prima si a 2 luna si dupa totul o sa-ti mearga bine pana in clasa a 12-a
succes
pup
funda?

2 răspunsuri:
| eme a răspuns:

Pai simplu.trebuie sa fi tu.sa nu in cepi cu figuri si talente. daca poti sa-i ajuti si pe colegi, sa incerci sa te imprietenesti cat mai repede cu ei si sa te faci placut. Iar cu profesorii, trage tare la inceput sa lasi o impresie placuta, pentru ca daca te ia in ochi de bine de la inceput... o sa ai multe avantaje.Bafta:*

| AlexSala a răspuns:

Si eu sunt tot a 9'a. As zice ca trebuie' sa te comporti normal...