| vanessica2011 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Mi sa furat telefonul mobil si nu stiu ce sa-i spun mamei.Nu vreau sa o supar, dar saptamana viitoare plec in tabara si nu am de pe ce sa o sun.Stiti ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu conteaza daca o superi sau nu si spune-i repede ca daca esti pe abonament vorbeste ala care l-a gasit de te rupe si oricum o sa te certe cand o sa vina facturalaughing

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Oricum e mai bine sa ii zici. Depinde si in ce circumstante ti-a fost furat. Daca nu ai avut grija de el, se va supara mai tare, dar nu e ceva ce poti evita, trebuie sa ii spui. Explica-i ca nu ai avut ce face, nu e ca si cum ai vrut sa ti de fure.

| Amaryllis a răspuns:

Bună! Fii sinceră cu ea, şi spune-i adevărul. Poate la început va fi suparată, însă va aprecia că i-ai zis. Poate nu o să îţi ia imediat un telefon nou, sau foarte performant, dar sigur o să facă rost de unu, măcar pentru tabără. Succes!

| vanessica2011 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Pana la urma i-am spus adevarul.A tipat la mine cam o ora, dar m-a iertat.Pentru tabara mi-a dat un mobil de-al ei de pe care sa o sun.O sa fie mobilul meu pana imi ia unul nou.