| anonim_4396 a întrebat:

Am momente cand mi-as dori sa nu exist.straight face
Am sa va spun pe scurt mica mea povestioara.
Sunt o fata simpla, cu defectele ei dar si calitati sufletesti, am 18 ani fara 5 luni.
Am un iubit pe care il iubessc din toata inima, suntem impreuna de 1 anlove struck.Il iubesc si ma iubeste, e totul perfect pana aici.
Am o familie jos palaria.Am o verisoara mai mare cu 1 an care o iubesc si imi e alaturi e ca sora mea.
Am o prietena care ma face sa rad mereu.
Am prieteni putini, dar buni.
Am avut 2 prietene bune,din copilarie,insa m-au tradat.
M-am tradat facandu-si alte prietene, bine ele doua nu aveau o relatie buna intre ele.Dar ambele m-au inlocuit, Numai vorbesc deloc cel putin cu una mai mica cu 1 an si-a pus sora si am inceput sa ne certam ea avand 20 de ani dar nu gandea deloc deoarece vorbea foarte urat, iar asta nu e genul meu sa vorbesc murdar.
De ce ma simt singura? Petreceam timpul doar in vacante.Stam la 50 km distanta una de cealalta.
Ma simt singura, dar nu stiu de ce...
Si pun pariu ca ele nu simt asta, daca ar simtii m-ar cauta.Insa eu nici atat nu le v-oi cauta, si am facut atatea pentru ele.o sa ziceti poate ca sunt un copil insa asta simt.
Nu stiu ce e cu mine. Uneori vreau sa mor, poate asa toata lumea va fi fericita.

8 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Tu gandesti ce spui acolo? Prietene gasesti la orice colt de strada. Atata timp cat ai un iubit care tine la tine si nu ai probleme in familie, de ce iti doresti raul? Astea nu sunt probleme. Problemele sunt acelea cand sunt zile in care nu ai ce manca, cand se intampla ceva rau in familia ta, nu prostii de astea, gen m-a tradat o prietena.

| IsabelaIssa a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=qqPHyPH8RZY Dau exemplul asta oricui spune ca vrea sa moara. Ce motive ai sa spui asta? Ca nu te mai baga alea in seama cand ai atatea persoane in jur care te iubesc? Cand ai un iubit, familie si tot ce vrei? bucura-te de viata si invata sa vezi lucrurile si persoanele frumoase ce te inconjoara pentru ca altii nu au nici pe sfert din ce ai tu! Altii nici familie nu au sau prieteni sau pe cineva sa le pese de ei. Gandeste matur, iar persoanele ce nu-si au locul in viata ta nu ai de ce sa le doresti. Uita-te la video, pune-te in locul lui si spune-mi daca mai vrei sa mori!

Răspuns utilizator avertizat
| Manuellllaa a răspuns:

Aveti atata dreptate si sincera ma ajutati mult, insa poate eu asa m-am obisnuit sa stau cu ele si sa vorbesc insa roata se intoarce oricat de patrata ar fi!

| Leptosome a răspuns:

Uite, stiu ca daca o sa iti spun "Te inteleg" nu o sa iti fie indeajuns ca sa scapi de acest sentiment de singuratate. Dar nu voi evita sa iti spun ca si eu trec printr-o perioada oribila, si nu dipun chiar de atatea persoane care sa ma sprijine precum tu.
Toti la un momendat in viata, ne intrebam, "Care imi este scopul?". Desigur, noi nestiind ce ne asteapta, nu vom gasi raspunsul, si implicit ne vom pierde increderea in sine. Dar, daca te uiti atent in jurul tau, vei vedea ca ceva lipseste, ori ceva nu mai rezista mult, si va trebui inlocuit. Si acel ceva suntem noi, care stam si credem ca locul nostru nu este in aceasta lume. Dar pana la urma, cei mai tari oameni au avut un caracter slab la inceput, indemnandu-i sa doreasca o schimbare.
Lasele de o parte pe prietenele tale fraiere si ingamfate, nu ai nevoie de ele, cu atat mai putin de minciunile si tradariile lor. Si asculta-ma, moartea nu este o varianta. In primul rand, Dumnezeu iarta orice, numai moarte face exceptie. Iar in al doilea rand, in judecata mea: suicidul este semn de lasitate.
Indura acum cateva luni, ani, si din toate astea va reiesi un bine. Bafta!

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Sa nu iti doresti niciodata sa mori. Nu sti cand se va intoarce roata si atunci iti vei dori sa mai traiesti. Ai tot ce cineva si-ar pute dori, mai ales eu. Mi-as dori nisteprieteni adevarati ca ai tai si o familie ca a ta. Fii fericita, bucura-te pentru ce ai, nu merita sa siferi din vina cuiva, mai ales sa iti doresti sa mori. Sper ca te-am ajutat!

| mjsevens a răspuns:

Buna! Asa te inteleg foarte bine, dar la orma nu prea mea placut ce ai spus ca oneori vreau sa mor asta crezii e cel mai buna idee din esirea din situatzie eu zic ca nu ca noi omeni care vetzuim pe acest pamint, noi ne luptam pentru bine si rauu nu e asa?
Pai cel mai rau caz e cind te simti singuratica sau de genul suparat si altele genurii >e sa eai casti sa ascultzi music classic cu gind ca mine e o zii frumoasa la care teau jignit sau tradat prieteni sa nu le tragi atentia, ei o sa oserve lucru ista si o sa is ceara scuze paremise daca sunt prietenii indeosebi asa procedeaza prietenii.

| anonimu6669 a răspuns:

Da