| Ioana_8313 a întrebat:

Am nevoie de ajutorstraight faceAm intalnit un baiat de care m-am indragostit foarte tarestraight face toate bune si frumoase pana ne-am despartit pentru ca el zicea ca ii este mai bine singur.
Pentru a fi mai aproape de el eu m-am gandit sa ma imprietenesc cu fosta lui prietena care era din acceiasi cartier cu el, dar bineinteles era accea fosta care m-am jurat ca ii rup capu cand o prind deoarece se dadea inca la el dar faceam orice pentru a fi aproape de elstraight face
Mam imprietenit cu aceasta fata care bineinteles nu imi era prietena sub nici o forma in mintea ei, eu o perioada chiar am crezut`o prietena mea dar se pare ca ea nu.Baiatul respectiv mi-a zis ca daca continui sa mai fiu "prietena" cu ea numai are ce discuta cu mine.
Dar nu stiam de ce nu vrea sa mai fim prietene si am continuat sa vorbesc cu aceasta fata si in cele din urma m-am certat cu ea foarte tare. Era normal pentru ca nu fusese prietena mea niciodatastraight face. Vreo 3 luni plangeam mai mereu cand imi aminteam de el cand il vedeam cand ma apropiam de el si el stia asta si mereu imi zicea sa nu zic niciodata niciodata... Imi dadea sperantse cand de fapt el numai vroia nimic cu minestraight face
Acum cateva zile probabil in inima lui sa deschis iar dragostea pentru aceasta fosta desi cu ea a fost 5 zile si cu mine 2 lunistraight face
Acum numai stiu ce sa fac nu ma mai pot opri din plans si incerc sa imi revin am incercat cu alt baiat daca pur si simplu nu pot... Tatal meu este absolut disperat incearca orice sa ma invesealasca in ciuda faptului ca este plecat nu stie ce sa mai faca chiar a luat legatura cu mama [ parinti mei sunt divortati ] pentru a mai trece din cand in cand pe la mine...

4 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Offsad fii calma draga mea.winkingDaca el crede ca ii este mai bine singur, si dupa incearca cu alte fete...Ar trebuii sa ii respecti decizia.Dar daca el a stat 2 luni cu tine,cred ca el te mai iubeste, dar ii e frica sa incerce o relatie cu tinehappyCine stie, Bafta si anunta'ma si p mine ce se intamplakiss

| pynnk a răspuns:

Te inteleg si eu am trecut prin asta sad imi pare rau dar incearca sa gandesti pozitiv. poate n-a fost el poate iti trebuia un alt baiat incearca sa iti bagi in cap idea ca o sa intalnesti alt baiat mai frms mai destept si care sa t iubeasca asa cum esti tu :* nu te mai gandi la el cand iti aduci aminte de el incearca sa crezi ca nu era cel potrivit pentru tine :* t pup nu mai plange ca nu rezolvi nimic mai mult iti faci rau tie sad

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Îmi pare așa de rău, Ioana.
Hmm...
Eu zic că acel băiat e un nesimmtit pentru ca, eu, cred ca estio fata frumoasa daca zici ca el e un baiat foarte frumos. Ei bine eu zic să nu te mai gandesti la el sa iesi cu fetele sa nu te mai uiti la aceasta intrebare, dupa ce citesti toate raspunsurile, uitate la TV, la ceva interesant, ca sa iti capteze atentia si sa uiti de el, asculta muzi vesela, cand el vezi intoarece capul ca si cum nu il vezi si incepi, daca esti cu fetele mergi cu spatele si povestele ceva ca sa nu te uiti la el si cam atat.
Sper sa iti treaca!
Succes!

| Ioana_8313 explică:

Multumesc mult pentru incurajari sad este foarte greu desi am sprijinul tuturor din jurul meu mai ales al prietenilor deoarece parintii mei desi ma iubesc asta este situatiahappy