| BeeFree a întrebat:

Am nevoie de ajutor! De 2 zile am inceput sa fac injectii(ampicilina) si ma doare ingrozitor dupa ce imi scoate acul stiti ce as putea sa fac sa nu mamai doara?

2 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Buna! de obicei ampicilina doare, renunta la ea daca nu mai suporti, si cand ti se ia sange tedoare un pic cand iti scoate acul, dar trebuie sa rabdam pentru sanatatea noastra.

| radu999 a răspuns:

Da cateva palme pe fund la locul injectiei si pune niste comprese cu apa rece