| LauraTeIubeste a întrebat:

Am nevoie de ajutor.

Locuiesc cu acum 2 ani si tata m-a adus sa locuiesc cu actuala lui sotie, dar el e mai tot timpul plecat cu servicu.

Mama mea vitrega nu m baga in sema si Andra fata ei se poarta foarte urat cu mine, mereu cand ne trimite tata haine sau dulciuri ea, isi alege si din hainele pe care mi le trimite mie tata, iar eu port hainele care nu ii plac ei.

Vineri am fost la cumparaturi si Andra i-a zis mamei ei ca vrea capsuni si i-a luat capsuni, eu am zis ca vreau cirese si nu mi-a luat s-a facut ca nu ma aude.

Eu dorm intr-o debara intr-o fosta debara foarte mica in care se afla un pat de 1 persona, trebuia sa dorm cu Andra in pat ea dorme intr-un pat pentru 2 persone, dar m-au pus sa zic ca nu pot dorimi cu ea in pat.

Imi urasc viata, tata vine foarte rar acasa si cand vine acasa ma simt de parca as fi in paradis pentru ca tata are grija sa nu imi lipseasca nimic si imi ia tot ce vreau eu si nu ma lasa sa dorm in debara, debaraua nu arata rau, e curata are si faianta si gresie.

Nu stiu ce sa fac, daca ii spun tatei dupa raman cu Andra si mama ei si sigur nu imi mai dua nici sa mananc si asa eu nu mananc cu ele la masa nu ma cheama niciodata, ma duc eu si imi pun dupa ce termina ele si trebuie sa fac si curat in bucatarie.

In Mai a fost ziua Andrei si si-a facut ziua iar eu nu am avut voie sa ies din debara, dar am iesit pentru ca aveam nevoie la toaleta, colegii ei erau prin toata casa si m-au vazut cand m-am dus la toaleta si s-au luat de mine colegii ei si Andra mi-a dat o palma ca am isit din debara.

Am descoperit siteul asta la scoala la informatica si azi am venit la o colega si m-am hotarat sa va cer ajutorul.

Nu pot sa fac nimic in legatura cu problema mea?kiss

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai un mobil cu camera video inregistreaza tot ce poti apoi la scoala rogi dirigintele sau diriga sa te lase ca sa ii poti trimite tatalui tau prin e-mail videoclipurile si asa se lamureste ca esti prost tratata iar el va lua masuri, in caz ca nu poti face treaba cu mobilul apeleaza la protectia copilului si ei se vor ocupa sa intre in legatura cu taicatu + ca vor investiga conditiile in care traiesti (asa iese tot la iveala).

| CryssCrySta a răspuns:

Da ce o sa iti mai faca, mai rau de atat nu se poate. Spune-i tatalui tau tot si refuza sa mai stai cu astfel de oameni in casa.Ori fa in asa fel incat sa vada si tatal tau ce sunt ele de fapt inregistreazale cand incearca sa iti mai faca ceva rau si apoi arata-i.

| MyMindRules a răspuns:

A mai fost povestea asta...8-|
http://www.TPU.ro/......cuiesc-cu/

| katomika a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa-i spui tatalui tau, ar trebui sa margeti impreuna la un specialist ( var ajuta )
Dupa parerea mea as crede ca esti cenusareasa.
in fine cel mai bine ar fi sa fii deschisa fata de tatal tau si sa-i spui adevarul. Sigur el te va sti ce este mai bine Sau ai putea daca esti majora sa te muti singura si sa le lasi pe cele doua singure se se otraveasca una pa alta
Sper ca te-am ajutat si sper ca problema ta sa se rezolve

| EuDenny a răspuns:

Wow :O Ca in filme sad Da eu cred ca tot mai bine e sa-i zici tatalui tau si va rezolva el problema ca nu cred ca dup ce o sa-i zici o sa te mai lasa sa stai cu ele sau cel putin se se comporte asa cu tine incearca! succes sad:*

| iurikas4 a răspuns:

Ar trebui sai suni tatalui tau pe ascuns si sa-i spui toata treaba si sa-i spui tatului tau ca sa nu ii spuie mamei tale vitrege ci chind va veni acasa se va rezolva tot...mie mi sa itimplat asa chind mama` `mea era ma moscova si m-a lasat cu o straina sa aiba grija de mine ca tata venea doar seara chind femeia aia pleca la 21:00 cryingsi a mers)cred ca o sati mearga si tie