| jonydd a întrebat:

Am nevoie de niste programe de editat vocea de facut melodi adica tot ce trebuie voce muzica si etc mai am nevoie de un program de editat poze, video sa fie ceva impresionant --help---help===mss= am voce si trebuie sa fac ceva frumos gen rapp, hiphop--msss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi pentru sunete soundforge şi pentru poze photoshop cs 5

| Lucian_5645 a răspuns:

In primul rand, pentru a face treaba asta ai nevoie de un microfon cu cardioid, care da forta sunetelor, iar mai apoi un preamplificator care... amplifica [laughing] vocea (phantom power) apoi ai nevoie de cunostinte de fizica a undelor pentru a lucra asupra frecventelor vocii, a instrumentalelor. Toata partea de editare o poti face in Cubase 5, Adobe Audition, ProTools M-Powered.