| Anonim19991999 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, am fost împreună cu fostul meu un an de zile, ne-am despărțit ca am greșit amândoi și eu puțin mai mult dar nu ca l-am înșelat dar și el a greșit dar nu înșelandu-mă. Nu am mai vorbit mult timp iar de un timp vorbim din nou și am vorbit și de noi, el mi-a zis ca vrea sa termina studiile și apoi sa începem din nou relație pentru ca încă tine la mine și eu încă mai țin la el, vorbim zilnic, ne vedem ca și cum am fi din nou împreună. Nu știu ce sa fac legat de el pentru ca nu suntem nici împreună, nici despărțiti ținem unul la altul dar el are studiile și nu ar avea cum sa se împace cu mine. Chiar nu știu ce sa fac dacă sa mai vorbesc cu el sau nu, amândoi ne dorim o împăcare dar nu se poate. Un sfat va rog mult.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu se poate sa nu se poata daca va doriti amandoi asta. Cred ca nu spui totul. Poate tu ai ceva indoieli si ai vrea altceva.
Un sfat: urmeaza-ti inima!

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Pai daca amandoi va doriti care e problema? O gurita si gata, sunteti impreuna. Ce vrei sa se intample? sa te ceara de prietena? Scuza cu studiile e cam lame, poate el nu e sigur de impacare. Va lipseste la amandoi ce are o relatie mai mult nevoie: comunicare