| IAmNobody a întrebat:

Am nevoie urgent de o parere, de un sfat bun, de ajutor.
E vorba de un baiat cu care obisnuiam sa vorbesc foarte foarte foarte mult pe facebook si ne vedeam des afara, cand ieseam cu gasca. Deci face parte din gasca. Vorbeam in fiecare zi fara oprire, orice subiect, avem 44 de mii de mesaje. Stim totul unul despre altu. Vorbeam orice bazaconie, orice orice. Si afara se mai juca in parul meu, imi dadea bluza lui, facea gesturi dragute. Pe facebook vorbeam uneori dragut si bateam apropouri cum ca ne potrivim si chestii. Intr-o zi a inceput sa devina mai rece. Nu mai vorbeam cum vorbeam, nu mai se juca in parul meu, nu mai obisnuia sa fie ca de obicei. Si la scurt timp am avut o disputa fix de ziua lui. Una mica. dar semnificativa. Din ziua aia vorbeste foarte foarte rece cu mine si intr-o zi m-am gandit sa-i zic ca il plac pana la urma. Eu stiam de la o prietena ca ma place, dar de cand ne certasem devenise foarte foarte rece. I-am zis, el nu a zis nimic. Mi-a dat seen. A devenit totul foarte ciudat. Iesim afara si el nu zice nimic, absolut nimic. Ma simt oribil, nu stiu cum sa descriu,dar ma simt pur si simplu oribil. Eram atat de apropiati si ne potriveam atat de bine. Vorbeam orice, ne ajutam, radeam impreuna, era totul atat de perfect si am crezut ca insfarsit am gasit pe cineva, dar...m-am inselat. Acum ne evitam unul pe altul afara, nu vorbim deloc unu cu altu, nici nu ne privim. Totul e atat de ciudat. Eu il simt atat de distant incat ma deprim singura. Ma intristez pentru ca l-am pierdut si regret ca nu i-am zis atunci cand totul era roz, ca nu i-am zis ca-l plac mai devreme... Si mai rau e ca simt ca s-a apropiat de o prietena si ma simt naspa pentru asta. Nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa trec peste el sa nu ma mai gandesc la el. Nu ma merita stiu, e penibil ca ma plang la o faza de asta, dar totusi m-a ranit. Nu mai vorbesc deloc cu el, si imi facea mare placere sa vorbim. Acum cand il vad on, ma simt distrusa. Cand ies afara si vad ca nici nu ma baga in seama, ma deprim atat de mult si imi vine sa ma zgarii pe ochi. In casa mereu sunt trista din cauza lui si numai la el imi e gandul. Nu stiu cum sa trec peste toate astea.

2 răspunsuri:
| silvia94 a răspuns:

Buna
Parerea mea este sa ii spui foarte frumos ce simtii pentru el pana nu va fi prea tarziu si nu isi va gasi pe altcineva, poate el se comporta asa deoarece a vazut / observat la tine eu stiu gesturi ciudate sau poate te-a vazut vorbind cu alt baiat.
Incearca sa aflii poate si-a facut prietena si din aceasta cauza nu te mai agreeaza sa zic asa.
Deci concluzia du-te si vorbeste cu el, cauta-l si spune-i mai baiat mie imi place de tine, simt ca ne potrivim si nu avem nimic de pierdut daca incercam sa ne cunoastem si mai mult.
Mult succes sper ca te-am ajutat

| Omulinvizibil a răspuns:

Neata.
Foarte dragute gesturile lui.
Probabil acea „prietena" il place si i-a spus acest lucru inaintea ta. Poate si lui i-a placut de aceasta tipa in trecut si acum ii sunt impartasite sentimentele. Am spus „poate!".
Stiu cum e sa vb foarte mult cu o persoana si aopi totul sa se darame. Eu te sfatuiesc sa continui aceste conversatii cu el...sau mai bine sa incerci: lasa-i mesaje si daca vezi ca nu iti raspunde nu il agasa. Isi va da si el seama intr-un sfarsit ca tacerea asta nu este asa draguta (chit ca „si tacerea este un raspuns").
As dori si eu sa stiu mai exact: acea disputa semnificativa, de la ce a pornit? Care a fost subiectul? Poate in acest mod te putem sfatui mai mult.
Nu iti mai face zile amare si fripte singurica; revino-ti pentru ca totul se va rezolva de la sine. Gaseste-ti ceva de facut si nu asculta muzica trista, pentru ca te vei deprima mai tare. Pupici :*