| Crainstorm20 a întrebat:

Am niste intrebari:
- Cum ajung unii olimpicii la nivel national si international? Stiu si eu ca prin multa munca,dar serios cred ca m-ai au si talent, inteligenta dezvoltata,bunii autodidactii...
-Pe voi nu va enerveaza faptul ca altii oamenii au :TALENT,sau sunt supra dotati si reusesc sa exceleze foarte devreme?
-Voi nu v-ati dorii sa fiti niste genii cu o sclipire aparte. Ex:
Mozart,Pabblo Picasso, Marie Curie...

Dau funda pentru cel mai bun raspuns? happy

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ți-aș spune că faci multe greșeli de ortografie s-ar putea să te superi pe mine. Dar, acesta e adevărul.
Da, acei olimpici internaționali sunt și dotați nativ dar și muncesc foarte mult.
Cît despre rezultate, n-aș zice că nu prea le folosește.
Citesc prin ziare că mulți dintre aceștia aplică pe la universități de prin occident și nu puțini dintre aceștia au ajuns să profeseze pe acolo, în funcții foarte importante sau chiar cadre universitare.
Deci nu e chiar zadarnică munca lor.

| T0T a răspuns:

Sincer nu mă deranjează deloc și nici nu mă enervează. Unii oameni sunt făcuți pentru anumite lucruri, alții pentru altele. Dacă nu ești făcut pentru lucruri mărețe la nivel global asta nu înseamnă că nu poți înfăptui lucruri mărețe la nivel personal, ceea ce cred că e mult mai important pentru tine individual. Cel mai bine e să fii în stare să te accepți pentru ceea ce ești.

| Divy a răspuns:

Tu vrei să fii geniu sau să ai succes?

Nu toti stiu de ei, fiecare face ce e capabil unii sunt normali, alţii leneşi cu talent alţii obţin totul prin multă muncă, dar olimpicii mai şi învaţă nu se distrează tot timpul, sunt şi talentaţi corect, cât despre bani unii au alţii nu au.

Nu ar trebui să îţi pese de persoana lor şi să te axezi mai mult pe tine dacă vrei ceva fă nu aştepta ca totul să cadă ..Munceşte şi fii corect, că munca e importantă

Dorinţele se schimbă, iar dacă nu le obţii prin muncă vei fi mereu nemulţumit.

Fiecare avem talente şi înclinaţii spre ceva unii sunt mai dezvoltaţi ca alţii pentru că s-au dedicat aveau hobby-uri şi pasiuni în acest sens.

Dacă ţie nu îţi place să citeşti, eşti mai practic dacă ai pasiune pentru asta vei fi tot timpul relaxat şi ai senzaţia că nu lucrezi, ci te jocibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate as dori doar pentru un scurt timp, as vrea sa raman in rest la o viata normala.

| Catalinhhh a răspuns:

Hei!
Cum ajung olimpici? Cum zici tu prin multă muncă și da, trebuie să ai și talent, talent la învățat, paractic trebuie să fii un tocialar să fii tocilare nu e chiar așa "cool" cum pare... E o imagine falsă, câți din cei cu medii de 10, olimpici, au ajuns miliardari? Nu prea mulți... Sincer din punctul meu de vedere a fii tocilare reprezintă a te izola social, ceea ce-ți pune în pericol viitorul. În viață e important să cunoști pe cine trebuie la momentul potrivit, în actuala viață.

Ehh... Nu, de ce m-ar enerva că altu are și eu nu? Atâta timp cât reușesc să facă totul pe propriul merit. Fac pariu că pot face ce nu fac alții și la fel și tu!

Nu, niciodată nu mi-am dorit așa ceva, nici n-am să-mi doresc am exemple în viața contemporană care mă motivează să fac ce știu eu mai bine. Trebuie să te auto-educi să citești ceea ce te ajută pe tine, nu ce îți dau alții, trebuie să ieși din rândul lumii, dar să rămâi în zonă. :)

http://www.unica.ro/articol/oameni-succes-miliardari-fara-studii-5893

Fă ceea ce îți place, ceea ce te motivează, ceea ce consideri că-ți va aduce succes. Baftă prietene! Sărbători fericite!