| maryaxdba a întrebat:

Am o colega in clasa, e prietena buna cu mine..care fura, adica ea fura din banii parintilor ei.I-am spus ca nu e bine dar a zis ca are nevoie.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

N-ai ce face decat sa iti feresti portofelul si tu. Nu poti sa mai ai incredere in nimeni in ziua de astazi. Unii iti sunt prieteni astazi si maine nici nu se mai uita la tine.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de a-i atrage intotdeauna atentia ca nu este bine ceea ce face nu prea vad cum altfel ai putea proceda.Sa-i explici ca in cazul in care parintii ei vor afla/isi vor da seama s-ar putea sa o pedepseasca de asa maniera incat micile "bucurii" actuale sa fie nesemnificative fata de o pedeapsa aspra.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa iti exprimi de fiecare data dezaprobarea.

Răspuns utilizator avertizat