| DunkelheitBu a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta foarte tare, va rog sa ma ajutati.

Sunt cu un tip, ii place mult de mine si se tine de mine cam din vara. M-a intrebat a 5 a oara daca vreau sa fiu cu el si am acceptat, pentru ca nu am mai gasit vreo scuza. Nu vreau sa il ranesc, e un tip foarte dragut, dar nu pentru mine, nu e genul meu.
Cum as putea sa ii spun chestiile astea mai subtil, sau ce sa ii spun ca sa nu il ranesc. Pur si simplu nu ma simt bine in prezenta lui.
Ce sa fac?

Funda

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acceptand, nu te-ai respectat pe tine, nu pe el. Spune-i adevarul si daca este ceva de capul sau va intelege, daca nu, nu-i mare pierderea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca te pot ajuta dar voi incerca. Daca vrei sa il parasesti fa-o intr-un loc ce sa nu-i aminteasca nimic de tine nu acasa nu la o cafenea unde ati mai fost si spune-i ca aveti interese diferite tu vreai libertate dar el mereu el linga tine