| Sara a întrebat:

Daca prietenul meu este intr o tara din europa, are roamingul activat si eu ii cumpar de la orange shop 3 euro, el poate sa si activeze acea optiune cu 100 msg? Sper ca intelegeti ce va intreb, nu ma refer la apeluri, caci stiu ca se taxeaza ambele persoane, dar am citit ca mesajele sunt ca in Romania, deci el o sa si poata activa optiunea si sa trimita, nu doar sa primeasca gratis. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Andr33a_7806 a răspuns:

Daca el e plecat mesajele ce ti le trimite se taxeaza. Tu ii poti trimite mesaje cu optiunea. Asa e la cosmote. Cred ca asa e si in orange. Eu asa stiu ca si eu am fost plecata si nici macar nu am reusit sa imi activez optiunea.

| robinho33 a răspuns:

Buna sara scuze dar nu ai cum in roamnig se vorbeste doar pe credit din cate stiu ca eu plec in fiecare an in italia si stiu bafta