| Theya1703 a întrebat:

Am o intrebare si vreau raspunsul corect... Am auzit ca daca porti sutien iti cresc sanii... Si tot pe aceeasi tema am auzit ca daca porti sutien nu mai cresc... Care e varianta corecta?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici una nu e corecta. Purtatul sutienului nu influenteaza cresterea sanilor.

| Ramonaaaa a răspuns:

Cresterea saniilor nu are legatura cu sutienul.Sutienul nu este o pompa de umflat sanii dar nici nu opreste cresterea lor pentru ca aceasta este programata genetichappy.

| Vizitiul a răspuns:

Daca vrei sa ai sani fermi, eu zic sa mergi la sala ( iei legatura cu un profesionist de acolo, iar el iti va zice tot ce trebuie sa faci). Sutienul, fie ca-l porti, fie ca nu, nu influenteaza cresterea sanilorhappy.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Crestere sanilor nu este influientata de purtatul sutienului ci de varsta, conformatia corpului...

| Bogdana a răspuns:

Niciuna nu este corecta, stiu doar ca de la sutien ti se lasa saniiwinking

| M.madallina a răspuns:

Nici nu stimuleza cresterea lor dar nici nu stopeaza cresterea.

| Beatrice a răspuns:

Nici una nici alta, sutienul este facut ca sa-ti sustina sanii, sau daca au push-up sa tii faca mai mari.

| Alissa193 a răspuns:

Eu cred ca influenteaza daca incepi sa porti sutieni atunci cind sinii abia incep sa creasca.De aceea cred ca ar fi bine sa lasi sinii sa se dezvolte pina vei observa ca se vad si poarte sanatoasa sutieni.

| JesterRO a răspuns:

In cazul asta mai bine nu mai porti deloc, decat ocazii...am auzit la stiri ca banda aceea metalica dezvolta cancerul de san...cumva, nu mai tin minte si explicatia.

| marissa a răspuns:

Nici una nu e corecta.Depinde de factorul genetic si de echilibrul hormonal.

| erik100 a răspuns:

Nu draga mea nu te ajuta cu nimic daca porti sutien cand ei de abia incep sa se dezvolte, dar te va afecta mai tarziu.de ce spun asta? pai eu am facut prostia de a purta sutien de cand sanii au inceput sa se dezvolte si dupa ce am nascut sau lasat foarte urat si am fost avertizata ca asa o sa patesc si nu am crezut dar acum mam convins.asa ca nu ai de ce sa porti sutien daca ai sanii mici lasa-i sa se dezvolte normal daca porti ceva mai transparent te sfatuiesc sa porti un maieu dar nu sutien. sper sa te ajute sfatul meu.