| Lady.Love a întrebat:

Am o mica problema. Imaginea la monitor imi este foarte mare...si daca deschid o fereastra la mess cand vorbesc cu cineva imi ocupa aproape tot monitoru. Cum fac sa o micesc? M-am uitat la proprietati, dar e setat la normal (la font size)...mai mic de atat nu se poate.
Ce pot sa fac?
Dau fundita pentru raspunsul care ma va ajuta!
Merci.

5 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Ce sa-i faci? S-o micesti? laughing

| Marcelino a răspuns:

Poti da dublu click pe bara de sus, poti folosi butonul de minimizie(o fereastra mica langa butonul de inchidere X)
Sau duci sageata pe marginea ferestrei iar sageata se va schimba in doua sageti legate.Atunci poti modela fereastra de mess dupa bunul plac. Sper sa te ajute.

| anonimmmmm a răspuns:

Salut, nu stiu daca vei intelege, dar iti explic(mai intii de toate sus in dreapta de click pe patratelele alea de linga (x), pe colturi adica in dreapta sa zicem da sageata cu mouse-ul pe margini si iti vor aparea niste sageti in timp ce-ti apar sagetile da click stinga si mishcale cum vrei tu de mici si de mari, si apoi repeta asta si in partea de sus sau jos a ferestrei. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, ai imagina asa pentru ca rezolutia e de 640:420, pentru a remedia problema dai un click dreapta oriunde pe desktop>proprietati>setari> si la Screen resolutions ai un cursor, du-l pana la 1024:768 pixeli. asa o sa mearga!

| Ursachi_Catalin_1997 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie...
daca nu reusesti din bordura ferestrei si nici din taskbar atunci de duci in setari la dekstop/la personalizare si iti da acolo change size of windows /schimba marimea ferestrelor dar s-ar putea sa trebuiasca sa cauti un pic pana gasesti ce trebuie
sper ca te-am ajutat