| who gives a damn.. a întrebat:

Am o mik problema cu mamaa.straight face deci, eu in timpul` scolii voi incepe orele la 1 dupa`amiaza si le termin pe la 6-7...depinde de zii.Si nu mai am timp sa stau cu colegii, cu prietenii, alea` alea. Pt.ca cand ajung acasa fac dus, mananc, apoi teme si e prea tarziu pentru iesit afar`. Si i-am zis lu` mama ca as vrea sa merg si eu mai dvrm la scoala, adica sa plec pe la 10-11 cam asa sa am timp sa stau si cu colegii...pff,Doamne,cand a auzit a facut o criza de nervi, ca cica "cand mai invetzi?"[tin sa preciez ca am note ff bune, si de invatat am suficient timp], cica cica ce sa fac eu la ora aia. A inceput sa urle si sa zica ca eu n`am ce cauta, ca cine stie ce fac eu, ca umblu cu vagabonzi si ca beau si fumez.[chestii pe care nu le fac, dar imaginatia ei. ea crede ca daca ceilalti colegi pleaca mai dvrm ca sa faca asta o sa fac si eustraight face.]. Mdea, si acum nu stiu ce sa fac.Am incercat cu vorba buna, ba chiar am asigurat`o ca voi pleca cu o colega super d trebuie care e fata cuminte, tot nu vrea. Ce sa facstraight face? App am 13 ani.straight face

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sa pleci la scoala mai devreme, asta spui? Si sa stai cu, colegii inainte de orele de curs? Pentru ca banuiesc ca nu poti incepe orele cand vrei tu, deci tot la 13 trebuie sa le incepi.Pai explica-i frumos ca nu ai cum sa faci prostiile ce si le inchipuie ea pentru ca logic, dupa orele petrecute cu colegii mergi la scoala, si daca ai fuma, bea etc, sar afla relativ repede la scoala si uite asa ar afla si ea, deci nu ai cum sa faci asa ceva. Dupa roag-o sa aiba putina incredere in tine si sa vada activitatea ta la scoala si in caz ca se va schimba ceva in rau nu vei mai avea pretentia sa mergi mai devreme.Roago sa aiba mai multa incredere in tine pentru ca practic de acum incepe greul vorba aia si daca increderea nu exista atunci mai tarziu va fi si mai rau.Bafta!

| BloodxD a răspuns:

Stiu cum e, crede`ma.Incearca s`o convingi ca prietenii tai sunt d trebuie, nu sunt vagabontzi(cum sunt ai meiblushingblushing)...Si eu as zice s iesiti dp scoala la un suc sau ceva cat mai e toamna asta, ca iarna nu s mai poate, ca s intunericeste repede... Daca iesi la ora 6, pana la 7 poti sa stai si u in oras, dp vii acasa, intr-o ora mananci, faci dus etc si dp pana pe la 23 faci teme, si ziua cealalta t trezesti mai trz ca deeh, nu mai ai teme.

Sper ca ti-am fost d foloshappy

Pa, pa:*