| Lavinia07 a întrebat:

Am o prietena pe nume Ana.Am crezut ca va fi cea mai buna prietena a mea. Spun asta(am crezut) deoarece o alta prietena mi-a spus...ca ma crede "fitoasa". De ce ma considera asa? deoarece: ieri, mai exact am iesit afara cu ea si cu alte prietene de ale mele. A sosit o fata insuportabila, asa ca eu am plecat, in timp ce ele au ramas. Puteam sa ma intorc, dar era si vreo 10 noaptea asa ca am plecat acasa. Acum ea ma barfeste. Ce e de facut? Daca fata care a spus ca Ana ma considera fitoasa e de fapt invidioasa pe prietenia noastra?

Răspuns Câştigător
| razvan_8788 a răspuns:

Sincer ai procedat corect, nu te cunosc nu stiu ce varsta ai dar la ora 10 noapte nu-i o ora ideala pentru plimbarile nocturne. Avand in vedere ca cele doua fete au ramas singure sigur te-au inclus in conversatia lor. Acuma ceea ce au discutat ele e problema lor personala! Aia ce ti-a spus e o tzata, daca era prietena ta cea mai buna nu te facea "fitoasa", mai bine iti zicea in fata pentru ca esentialul unei prieteni consta si in sinceritatea unuia fata de celalalt. Ai grij de tine si incearca sa nu dai importanta tuturor vorbelor. Nu toate sunt credibile, unele sunt spuse din rautate!

3 răspunsuri:
| Reyyes a răspuns:

Ii explici de ce ai plecat si ii spui ca o considerai cea mai buna prietena ...cam atat am avut de spus... sper sa mearga merit fundita?big grin

| ingeras_9415 a răspuns:

Paii parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu fata cea care ti-a spus ca Ana crede despre tine ca esti fitoasa...si sa ii spui ca din moment ce Ana a spus asta despre tine si nu ti-a spus in fata trebuie sa o intrebi deci cand va intalniti toate intreab-o pe Ana defata cu cealalta fata daca este adevarat? si atuncii veii vedea... sper ca te-am ajutat

| kityromance a răspuns:

Cred ca ar trebui s-o intrebi de ce te considera asa, sau daca a zis asta dar incearca sa nu implici persoana care ti zis pentru ca risti s se certe ana si tu cu fata care ti-a zis. poate ana a zis in gluma sau cine stie dc a zis asa, mai bine vorbeste cu ea!