| scofris a întrebat:

Am o problema cu o fata, care imi este si amica ( dar nu una foarte apropiata, pentru ca nu ne vedem extraordinar de des, mai mult ne scriem pe messenger ). In fine, de ceva vreme incep sa o visez tot mai des si am numai vise placute cu ea. Ce ma deranjeaza este ca, atunci cand ma trezesec, simt ca o plac si as vrea sa fiu cu ea, dar doar in momentele alea simt acele sentimente puternice. Imi este teama sa nu ma indragostesc de ea pentru ca ea nu ma vede decat ca pe un amic si are deja o relatie cu un baiat pe care am inteles ca il place. Cum sa fac sa n-o mai visez? Fiindca, daca elimin visele alea, nu-mi mai zboara gandul la ea.

3 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Deci nu ai cum sa-ti interzici sa visezi o anumita chestie, cu atat mai putin in a te indragosti de ea.

| Edy1995 a răspuns:

Inima o vrea, creierul nu. Esti intr-o situatie foarte complicata, tu o iubesti dar nu vrei sa fie asa, nu e nimic de facut. Dragostea invinge mai mereu!
dar daca chiar vrei sa scapi de visele astea poti incerca sa iti faci o iubita si sa vorbesti mai rar cu acea amica a ta!
Multa bafta!

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Pai te gandesti toata ziua la alte fete zic si eu