| alexa007 a întrebat:

Am o problema cu PC`ul. Trebuie sa schimb windows-ul si nu mai pot, am schimbat de cate-va ori pe PC asta si totul a fost OK, deci acum cand bag CD-ul cu windows si restartez PC`u dau F8 si in mod normal ar trebui sa imi apara ceva, sa se incarce dar de data asta nu mai apare, am incercat in tot felul Nu e de la CD deoarece am mai instalat winows de pe acelasi CD si a mers bine, am incercat si cu altele e la fel... nu pot sa pornesc instalu de la windows... stie cineva ce sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reseteaza-ti bios-ul. Scoti bateria de pe placa de baza, circa 15 secunde, apoi o bagi la loc, asta iti va sterge orice setare bios, daca ai raid intre HDD-uri si nu vrei sa iti stergi partitiile, nu face asta. Cauta alt CD cu Windows-ul, unul care sa iti booteze.