| Anonimity a întrebat:

Am o problema la laptop. E un Acer aspire e1 571g. Lam curatat aseara de praf. Nu avea foarte mult. Am observat ca radiatorul si capatul conductei de cupru de la placa video este negru. Cred ca e vopsit deoarece nu se curata. Nu asta e problema, laptopul se misca foooooarte greu in ciuda specificatiilor. nici macar windows 7 nu pot baga deoarece dupa o ora de asteptare e tot la 0 la suta. Credeti ca ma lasat hardul? A inceput sa mearga asa greu brusc din moment ce iam schimbat windowsul... In el nu pare a fi nimic in neregula. Daca e hardul, el e sata. Pot pune un sata 2 sau sata 3 cu 7200 rpm? Funda. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii dau raspunsuri ca sa nu doarma. Vad ca laptop-ul are procesor i3. Deci nu este vorba de puterea de a duce Windowsul ci o defectiune fizica. Dupa simptome poate fi memoria si abia in al 2-le rand HDD-ul. Mai poate fi si defectiune la alimentare. Numai la un atelier se poate rezolva prin inlocuirea componentelor respective.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai schimbat pasta termica la procesor daca tot ai umblat la cooler? Daca nu, e grav! Trebuie sa-l mai desfaci inca o data si s-o schimbi!

| asunaaa a răspuns:

Poate ca leptopul nu poate sa sustina windowsul.