| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema crying Prietena mea cea mai buna ma suna in fiecare zi de pe telefonul mamei sale si acum mama ei a aflat de aces lucru si i-a sp ca deacum nu mai are voie sa fie prietena cu mine. A sp ca prietenia noastra nu v-a mai exista si ca daca ma o vede pe mama mea pe strada o sa ii sp tot.Ca vai doamne eu stiu sa dau numai bip si ca prietena mea ma suna mereu. Daca afla mama aia sunt. Ce sa fac ca mama prietenei mele sa ne lase pe mine si pe prietena mea sa fim iar prietene si sa nu ii spuna mamei.Nu pot sa ma duc si sa imi cer scuze pentru ca mama ei nu vrea sa stea de vorba cu mine crying

5 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Pai daca tu dadeai bip, iar ea te suna ...nu e cazul sa inciti lucrurile; dar daca ea te suna din proprie initiativa atunci poti sa- i spui atat mamei tale cat si mamei ei adevarul, fara menajamente. Fa in asa fel incat sa cazi la un numitor comun cu amandoua. Dar daca esti si tu cu un pic de vina atunci opresteo pe strada si cere-ti scuze de rigoare urmand ca pe viitor sa nu se mai intample; poti eventual sa iei un buchet de flori si o cutie de bomboane si sa te duci la ea; discutati amical si calm si promite-i ca nu ve-ti mai face greseli.

| faranume a răspuns:

Sun-o sh u p eatongue...sau mai intai vorbeste u cu mama ta ca va fi mai bine sa-i zici u decat sa-i zica ma prietenei talehappy

| alle529 a răspuns:

Prima data vorbeste cu mama ta si spune-i cum stau lucrurilewinking. dar dupa mine femeia aia ii nebuna. pai daca prietena ta vrea sa te sune ce are ea de acolo din moment ce eu dat telefonul poate suna pe cine vrea ea daca nu vroia sa il deie nu il dadea.chiar nu pot sa o inteleg pe femeia aia. da noh in fine tu n`ai nici o vina ca prietena ta te suna. dupa ce sa baga maicasa intr-o prietenie ca a voastra numa sa o distrruga dintr`o prostie.ca te suna prietena ta nu mi`i se pare un lucru iesit din comun.domne feri. ce oameni! Si in plus nu ai de ce sa-ti ceri scuze pentru ca tu nu ai facut nimic rauwinking

| viki a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si spune-i inainte.tongue ca sa stie ce sa-i zica mamamei prietenei tale.happy

| bonny a răspuns:

Sincer...am o intrebare? u dadeai beep? inseamna ca u esti de vina! si eu am avut chestia asta cu o prietena ea imi dadea beep si eu o sunam si am platit vreo 4 milioane si mama mi-a interzis si eu nu am ascultat si am cont sa ma intalnesc cu ea si ea a aflat si s-a dovedit ca mama avea dreptate! dar alegeti cu grija prietenii