| g00bry3l a întrebat:

Am o problema sunt foarte timid,nu stiu ce trebuie sa fac ma disper si pe mine cateodata si cum sunt timid nu prea am prieteni ma plictisesc stau toata ziua in casa ca mortu, cum as putea sa scap de timiditate si mai e cv, mie mi se pare ca sunt urat tare...de asta evit sa descut...ce as putea face.

2 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună.
Schimbă-ț stilul.Și nu, nu mă refer la haine.Ci la felul tău de a fi.Comunică,răsunde când ești întrebat, fi politicos, prietenos și cu siguranță îți vei câștiga prietenii.Nimeni nu e perfect, și nu există persoană urâtă. Toți suntem frumoși în felul nostru.De exemplu, o persoană poate are ochii frumoși, alta nu.Sau are un ten fin, alta nu.Toți suntem speciali în felul nostru și tu trebuie să-ți descoperi calitățile.
Pa, pa.

| CassieBee a răspuns:

Si ce daca esti urat? Baga-te-n seama, socializeaza ca de-aia esti om. Timiditatea vine din teama de a fi respins, de a spune ceva gresit sau de a face ceva necuvenit. Ei, asta e, greesesti, toti gresim. Timiditatea nu o sa te ajute la nimic in viata.