| NoAntidote a întrebat:

Am o stare de îmi vine să mă arunc de pe Everest. Şi de ce? Pentru că după atâta timp în care am fost împreuna, după atâta timp în care fiecare am fost in braţele altcuiva, după ce ne-am făcut geloşi unul pe altul cu prietenii cei mai buni, după mesaje minunate si după zile în care nu ne săturam unul de altul... îmi zice că nu l-am iubit. şi totul se termină cu o ceartă groaznică. Nu vreau decât să trec peste acest moment. Ajutaţi-mă. Nu vreau intrebări. Nu vreau răspunsuri ironice. Nu vreau decât să învăţ să trec peste momente grele...

1 răspuns:
| Gstefan a răspuns:

Invata sa il ignori, stiu ca te va durea chestia asta la inceput dar incetul cu incetul o sa devii indiferenta. Cautand pe altcineva este o alta metoda sa il uiti, dar nu incerca sa folosesti aceea persoana doar ca sa il faci gelos pe fostul. Sterge de pe calculator/facebook pozele sau orice alta chestie care iti aduce aminte de el. Si intr-un final nu o sa m-ai ai nici un sentiment pentru el.